Atklāta vēstule — aicinājums premjeram

Apollo
0 komentāru

Godātais Dombrovska kungs!

Inese Vaidere

Foto: AFI

Kopš Jūsu ievēlēšanas amatā pagājuši jau vairāki mēneši. Šajā laikā Jūs galvenokārt esat veltījis uzmanību budžeta izdevumu samazināšanai, kas, protams, bija nepieciešams solis. Tomēr joprojām valstī trūkst galvenā — kopīga skatījuma uz to, kā mēs valstī atjaunosim ekonomiku, kā iziesim no krīzes, kā piepildīsim budžetu un kāda būs tālākā attīstība.

Jau pirms vairākiem mēnešiem šajā sakarā ierosināju Jums aicināt kopā Latvijas ekspertus, arī vadošos politiķus, tostarp Eiropas Parlamenta deputātus ekonomistus, lai šādu redzējumu bez kavēšanās izstrādātu. Konkrēti piedāvāju Latvijas Ekonomikas attīstības foruma palīdzību, ievērojot tos secinājumus, kas tika pieņemti foruma organizētajā konferencē šā gada februārī. Šajā laikā pie manis vērsušies gan Latvijas redzamāko banku vadītāji, gan cienījami uzņēmēji, paužot satraukumu par valsts attīstības perspektīvas neesamību, kā arī to, ka nekādā veidā netiek atbalstīti Latvijas uzņēmēji — galvenie darbavietu un budžeta ieņēmumu veidotāji.

Latvijas ekonomikas atjaunotnes plāna izstrādei ir arī labs pamats — Eiropas Savienības izveidotais Eiropas ekonomikas atveseļošanas plāns. Tomēr valdība nav ņēmusi vērā šā plāna pamatnostādnes — pretēji tam ir paaugstināti nodokļi, nav nodrošināts, ka tiek atjaunota normāla uzņēmumu kreditēšana, nav novērsti birokrātiskie šķēršļi uzņēmējdarbībai, bet sāpīgās budžeta problēmas galvenokārt tiek risinātas uz maznodrošināto iedzīvotāju un pensionāru rēķina, tādējādi samazinot pieprasījumu ekonomikā un padarot krīzi vēl smagāku.

Godātais Dombrovska kungs! Aicinu Jūs nekavējoties sasaukt darba grupu, kurā ietilptu uzņēmēji, banku pārstāvji, ekonomikas eksperti un vadošie politiķi, lai jau nākamās nedēļas sākumā līdz budžeta grozījumu pieņemšanai izstrādātu Latvijas ekonomikas atveseļošanas un darbavietu radīšanas rīcības plānu. Ir nepareizi vainu par sarežģīto situāciju novelt uz starptautiskajām institūcijām — kā atzīst Starptautiskā Valūtas fonda eksperti, galvenais šķērslis līdzekļu piešķiršanai ir tieši valsts ekonomikas attīstības kopīgā redzējuma plāna trūkums. Šobrīd kā nekad nepieciešama ātra un vienota rīcība.

Ja nākamajā nedēļā šis darbs netiks veikts, uzskatu, ka Jums jāuzņemas personīga atbildība par Latvijas ekonomikas turpmākajām problēmām.

Cerot uz Jūsu vēlmi darboties Latvijas labā, kā arī uz Eiropas Savienības kopējo mērķu — labklājīgas sabiedrības veidošanas — izpratni.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

23.11.2017
Ienākt apollo.lv