Atklāti par delikātām veselības problēmām

Apollo
0 komentāru

Septembrī darbu sāk mājas lapa tikai sievietēm - www.delikati.lv. www.delikati.lv ir informācijas resurss par tādām delikātām intīmās veselības problēmām kā iegurņa orgānu noslīdējums un urīna nesaturēšana. Nākotnē tēmu skaitu ir plānots papildināt, portālu «Apollo» informēja Edīte Kaņepāja - Vanaga, sabiedrisko attiecību aģentūras «Divi gani» projektu vadītāja.

Atklāti par delikātām veselības problēmām

Foto: Ekrāna uzņēmums

Urīna nesaturēšana ir mūsu ēras slepenā epidēmija - tā skārusi miljoniem cilvēku, bet par to runā retais. Latvijā urīna nesaturēšana skar vismaz 120 000 sieviešu. Šī veselības problēma var piemeklēt visa vecuma sievietes - gan divdesmitgadnieces, gan sievietes pēc bērniņa piedzimšanas, gan menopauzes vecumā un arī vecākas dāmas.

Lielais vairums sieviešu pēc palīdzības vēršas tikai vairākus gadus pēc pirmajiem simptomiem. Kā pierāda aptaujas ārvalstīs, gandrīz 50% sieviešu, kurām ir slodzes urīna nesaturēšana, nekad nav runājušas par šo problēmu ar savu ārstu. Nereti urīna nesaturēšana ir simptoms kāda mazā iegurņa orgāna noslīdējumam, t.sk. dzemdes noslīdējumam, tikai visbiežāk sieviete pati par to nezina.

Mazā iegurņa orgānu noslīdējuma risks pastāv vienai sievietei no 11 un, kā uzsver speciālisti, lielākas vai mazākas pakāpes noslīdējums ir gandrīz katrai vecāka gadagājuma sievietei.

Par spīti tam, ka mūsdienās ir pieejamas vairākas efektīvas metodes šo delikāto veselības problēmu novēršanai, pie speciālista uz konsultāciju dodas nebūt ne visas sievietes, kuru dzīvē ienākusi kāda no intīmās veselības problēmām.

Dr. Nellija Lietuviete, klīnikas Biķernieki ginekoloģijas nodaļas vadītāja: «Ja sievietei ir šāda veida problēma, nav jākautrējas par to stāstīt savam ārstam vai meklēt palīdzību pie konkrētiem speciālistiem. Šī mājas lapa būs labs un delikāts palīgs.«

Mājas lapā www.delikati.lv sievietei ir iespēja uzzināt plašu informāciju par delikātās veselības problēmas rašanās cēloņiem, simptomiem, veidiem, diagnostiku, kā arī profilaksi un visām iespējamajām ārstēšanas metodēm.

www.delikati.lv vienuviet ir ārstu ginekologu un urologu kontakti, kuri specializējas tieši minēto veselības problēmu ārstēšanā. Papildus, ikvienam pacientam ir iespēja uzdot jautājumu speciālistam un saņemt atbildi uz norādīto e-pasta adresi. Foruma sadaļā sievietēm ir iespēja anonīmi dalīties pieredzē un uzzināt citu sieviešu viedokļus.

Lai noskaidrotu intīmās veselības problēmu aktualitāti un Latvijas sieviešu pieredzi šo problēmu risināšanā, mājas lapā ir izveidota aptauja, kuras rezultāti tiks apkopoti un publiskoti 2010.gada sākumā.


Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Jaunākais no izklaides

Vairāk

Valūtu kursi

19.10.2017
Ienākt apollo.lv