Attiecības starp ieslodzītajiem un cietumu darbiniekiem pasliktināsies

Apollo
0 komentāru

Pasliktinoties ekonomiskajai situācijai, palielinoties pievienotās vērtības nodoklim un akcīzei, cietumniekiem paliks arvien mazāk iztikas līdzekļu, un viņi pie naudas mēģinās tikt dažādos nelikumīgos veidos, intervijā laikrakstam «Rīgas Balss» atzīst Ieslodzījuma vietu pārvaldes (IevP) priekšnieks Visvaldis Puķīte.

Attiecības starp ieslodzītajiem un cietumu darbiniekiem pasliktināsies

Foto: Evija Trifanova/LETA

Viņš pieļauj iespēju, ka naudas trūkums ne vien radīs spriedzi starp ieslodzītajiem, bet arī pasliktinās viņu attiecības ar cietuma darbiniekiem. «Negācijas pastiprinās arī diezgan ierobežotās iespējas notiesātos cietumā nodarbināt algotā darbā. Turpmāk viņi nevarēs ar nopelnīto kaut nedaudz atbalstīt savas ģimenes, piemēram, apmaksājot ceļu uz ilgstošo satikšanos,» prognozē Puķīte.

Kā tas ietekmēs iekšējo psiholoģisko klimatu, varēs spriest pēc kāda laika, piemēram, gada, viņš norāda, piebilstot, ka šis process tikko ir sācies. Turklāt psihologu, kas varētu mazināt radušos spriedzi, cietumos nepietiek.

Krīzes laikā arī divi būvmateriālu uzņēmumi ir pārtraukuši sadarbību ar ieslodzījuma vietām, bet daži ir samazinājuši strādājošo skaitu. Pagaidām gan Puķīte situāciju vērtē kā stabilu, jo pārsvarā cietumos darbojas uzņēmēji, kas savu produkciju eksportē.

«Diemžēl bezdarbs ir skāris tos atklāto cietumu iemītniekus, kas strādāja ārpus teritorijas. Arī iekārtoties jaunā darbā viņiem kļūst arvien grūtāk. Tomēr ceram, ka šogad uzņēmēji aktīvāk atsauksies uz mūsu piedāvājumu uzsākt komercdarbību ieslodzījuma vietās,» stāsta IevP šefs.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

25.11.2017
Ienākt apollo.lv