Augustā pieaug siltuma tarifs Rīgā

Apollo
0 komentāru

Rīgas siltumapgādes uzņēmums AS «Rīgas siltums» no šā gada 1.augusta norēķiniem par piegādāto siltumenerģiju piemēros tarifu 38,09 lati par megavatstundu bez pievienotās vērtības nodokļa, kas ir par 1,82% vairāk nekā jūlijā, liecina uzņēmuma publicētā informācija.

Augustā pieaug siltuma tarifs Rīgā

Foto: Evija Trifanova/LETA

Šis tarifs noteikts, pamatojoties uz AS «Latvijas Gāze» šodien publicēto paziņojumu par dabasgāzes tirdzniecības gala tarifiem augustā, kas atbilst dabasgāzes tirdzniecības cenai 180 lati par 1000 kubikmetru.

Jūlijā, tāpat kā jūnijā, tarifs bija 37,41 lats par megavatstundu pie dabasgāzes tirdzniecības cenas 175 lati par 1000 kubikmetru.

Kā jau iepriekš informēja uzņēmums, siltumenerģijas tarifā ap 80% veido izmaksas, kas ir atkarīgas no dabasgāzes cenas. Tarifi var gan samazināties, gan palielināties, mainoties dabasgāzes tirdzniecības cenai.

«Rīgas siltums» ir viens no galvenajiem siltumenerģijas piegādātājiem Rīgā. 77% no uzņēmuma piegādātās siltumenerģijas tiek izmantoti dzīvojamo māju apkurei un karstā ūdens sagatavošanai. Pilsētas siltumtīklu kopējais garums ir vairāk nekā 890 kilometru, no kuriem 74% atrodas «Rīgas siltuma» īpašumā.

Rīgas pašvaldībai pieder 49% «Rīgas siltuma» akciju, 48,995% akciju pieder Latvijas valstij, kuras intereses pārstāv Ekonomikas ministrija, AS «Dalkia» pieder 2%, bet AS «Latvenergo» - 0,005%.

«Rīgas siltums» finanšu gadā, kas beidzās pagājušā gada 30.septembrī, nopelnījis vairāk nekā četrus miljonus latu, savukārt uzņēmuma apgrozījums bija 112 miljoni latu, liecina uzņēmuma sniegtā informācija.

Biznesa ideju žurnāla «Kapitāls», «IBS Prudentia» un biržas «NASDAQ OMX Riga» 2010.gada pētījumā «101 vērtīgākais Latvijas uzņēmums» AS «Rīgas siltums» (ar uzņēmuma vērtību uz 2010.gada 1.janvāri 94,81 miljons latu) ierindojas 17.vietā.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

23.11.2017
Ienākt apollo.lv