«Auļi» apvienojas ar «Tautumeitām» un izdod singlu «Manā lopu laidarā»

Apollo
15 komentāri

Bungu un dūdu grupa «Auļi» un etno mūzikas grupa «Tautumeitas» izveidojuši kopīgu projektu, kura ietvaros vasaras otrajā pusē tiks izdots albums «Lai māsiņa rotājās!», taču pirmais albuma singls «Manā lopu laidarā» publicēts Līgo svētku priekšvakarā.

«Auļi» apvienojas ar «Tautumeitām» un izdod singlu «Manā lopu laidarā»

Foto: Publicitātes foto

Mūzikas grupu «Auļi» un «Tautumeitas» sadarbībai gluži likumsakarīga ir kāzu tēma. «Auļu» dūdu un bungu spēcīgais skanējums pārstāv vīrišķo elementu, bet «Tautumeitas» (pats grupas nosaukums jau ietver sevī kāzu tematiku - tautās iešanu), ar izteikti maigāku skanējumu, tomēr gana jaudīgu daudzbalsīgo dziedāšanu, pārstāv sievišķo. Tāpat kā dzīvē jaunajam pārim pēc kāzām ir jāiemācās sadzīvot, lai viens nenomāktu otru, arī mūzikā «Auļi» un «Tautumeitas» meklē saskaņu, viens otru papildinot.

«Auļi» ir Latvijas tautas mūzikas grupa, kas paši sevi dēvē par «dūdu un bungu grupu». Grupa galvenokārt izpilda instrumentālo mūziku — dažādu latviešu tradicionālo tautas deju un dūdu melodiju aranžējumus, citu Eiropas tautu tradicionālās melodijas, kā arī savus oriģinālos skaņdarbus un tautasdziesmu aranžējumus.

«Tautumeitas» ir etno mūzikas grupa, kurā apvienojušās sešas mūziķes. Šobrīd dalībnieces izkopj latviešu tradicionālo daudzbalsīgo dziedāšanu, kas viņām ir sevišķi tuva. Dziesmas spēks un kopīgi radītā balsu rezonanse veido īpašu un atmiņā paliekošu skaņu.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Ko zvaigznes sola šonedēļ?

Vairāk

Ko zvaigznes sola šomēnes?

Vairāk

Valūtu kursi

20.11.2017
Ienākt apollo.lv