«Australian Open» finālā Federers pret Nadalu

Austrālijas atklātā tenisa čempionāta finālā piektdien iekļuva pasaules ranga līderis spānis Rafaels Nadals, kurš smagā spēlē ar 6-7 (4:7), 6-4, 7-6 (7:2), 6-7 (1:7), 6-4 pieveica savu tautieti Fernando Verdasko.

Rodžers Federers ar Rafaelu Nadalu «Grand Slam» turnīru finālos ir tikušies sešas reizes, bet Nadals Austrālijas atklātā  čempionāta finālā ne reizi nav spēlējis.

Rodžers Federers ar Rafaelu Nadalu «Grand Slam» turnīru finālos ir tikušies sešas reizes, bet Nadals Austrālijas atklātā čempionāta finālā ne reizi nav spēlējis.

Mačs ilga piecas stundas un 14 minūtes, kļūstot par visu laiku ilgāko spēli Austrālijas atklātā tenisa čempionāta vēsturē.

Viss mačs ilga līdzīgā cīņā. Pirmajā setā Verdasko spēja triumfēt pēc tam, kad pārliecinošāk nospēlēja taibreikā, savukārt otrajā setā Nadals pretinieka servi lauza pēdējā, desmitajā geimā.

Trešais sets iesākās ar Nadala lauztu pretinieka servi, tomēr Verdasko uzreiz spēja atspēlēties ar to pašu. Sestajā un septītajā geimā tenisisti atkārtoja to pašu un atkal cīņa nonāca līdz papildgeimam, kur šoreiz veiksmīgāks bija Nadals. Ceturtajā setā neviens no tenisistiem pat netika pie nevienas breika iespējas, tomēr taibreikā Verdasko nospēlēja ļoti pārliecinoši, sākotnēji izvirzoties vadībā ar 6:0, bet vēlāk triumfējot ar 7:1.

Piekto setu Nadals aizvadīja pārliecinošāk, bet visas viņa iegūtās breika iespējas Verdasko atspēlēja. Šoreiz izšķirošs atkal izrādījās desmitais geims, kad Nadals pie pretinieka serves uzvarēja pirmās trīs izspēles. Verdasko gan spēja uzvarēt nākamās trīs izspēles, tomēr nākamajās divās atkal pārāks bija Nadals un mačs noslēdzās.

Līdz ar to finālā tiksies divi pasaules ranga labākie tenisisti, jo jau iepriekš tur bija iekļuvis ar otro numuru izsētais šveicietis Rodžers Federers, kurš Austrālijas atklātajā čempionātā triumfējis 2004., 2006 un 2007.gadā. Savukārt Nadals nekad iepriekš šā turnīra finālā nav spēlējis. Šī būs septītā reize, kad abi tenisisti savā starpā tiksies «Grand Slam» turnīru finālā.

Pašlaik Federera kontā ir uzvaras 13 «Grand Slam» turnīros un 27 gadus vecais sportists ir ļoti tuvu tam, lai atkārtotu ASV tenisa zvaigznes Pīta Samprasa sasniegumu, kurš triumfējis «Grand Slam» turnīros 14 reizes.

Jau iekļūstot finālā, Federers atkārtoja vienu Samprasa sasniegumu - tā būs 18.reize, kad Šveices tenisists spēlē kāda no četriem nozīmīgākajiem tenisa turnīriem finālā. 19 reizes «Grand Slam» finālus ir sasniedzis Ivans Lendls.

Nadals ir vienīgais tenisists, kuram Federers ir zaudējis «Grand Slam» turnīru finālos - vienreiz Vimbldonas atklātajā čempionātā un trīs reizes Francijas atklātajā čempionātā, turklāt divus no šiem zaudējumiem šveicietis piedzīvoja pagājušajā gadā.