Automašīnu ražošana Lielbritānijā oktobrī piedzīvojusi gada mazāko kritumu

Apollo
0 komentāru

Šā gada oktobrī Lielbritānijā saražotas 106 400 automašīnas, kas ir par 6,7% mazāk nekā attiecīgajā laika periodā pērn, liecina Lielbritānijas Automobiļu ražotāju un tirgotāju apvienības (SMMT) apkopotā informācija.

Automašīnu ražošana Lielbritānijā oktobrī piedzīvojusi gada mazāko kritumu

Foto: SIPA/Scanpix

Tādējādi oktobrī piedzīvotais automašīnu ražošanas kritums bijis šogad mazākais. Automašīnu ražošana Lielbritānijā šā gada augustā saruka par 31,5%, bet septembrī - par 16%.

Automašīnu ražošanas apjoma krituma tempa palēnināšanās galvenokārt skaidrojama ar Lielbritānijas valdības īstenoto automobiļu apmaiņas programmu.

Tajā pašā laikā automašīnu ražošana Lielbritānijā gada pirmajos desmit mēnešos samazinājusies par 38,1% - līdz aptuveni 801 000 vienību.

Kā ziņots, lai stimulētu jaunu automašīnu noietu, Lielbritānijas valdība maijā ieviesa programmu, kuras gaitā automašīnu īpašniekiem par lēmumu samainīt savu vismaz desmit gadus veco transportlīdzekli pret jaunu kompensācijā tiks maksāti 2000 sterliņu mārciņu (1576 lati).

Savukārt oktobrī Lielbritānijas ekonomikas ministrs Pīters Mendelsons paziņoja, ka valdība nolēmusi palielināt programmai atvēlēto līdzekļu apjomu par 100 miljoniem sterliņu mārciņu (78,8 miljoniem latu) - līdz 400 miljoniem mārciņu (315,2 miljoniem latu).

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Komentētākie raksti

Satiksmes ierobežojumi

Vairāk

Valūtu kursi

19.11.2017
Ienākt apollo.lv