Autoražotājs sola atrisināt kādu senu autovadītāju problēmu

Apollo
15 komentāri

Britu autoražotājs «McLaren» nolēmis savas automašīnas nākotnē ražot bez tik ierastajiem logu tīrītājiem, ziņo ārvalstu mediji.

Autoražotājs sola atrisināt kādu senu autovadītāju problēmu

Foto: whertha, CC BY-NC-ND 2.0

Logu tīrītāji tika izgudroti jau 20.gadsimta sākumā. Citas alternatīvas atrašana varētu uzlabot redzamību, tīrītāji vairs nepiesaltu pie vējstikla un tas ļautu arī auto izskatīties mūsdienīgāk.

«McLaren» laikrakstam «The Times» ir atklājis, ka šobrīd strādā pie alternatīvas vējstikla tīrīšanas tehnoloģijas. Uzņēmums gan nesniedz detalizētāku informāciju par jauno tehnoloģiju, jo bažījas, ka konkurenti varētu šo ideju pārņemt, tomēr atklāja, ka jaunajā sistēmā vējstikla tīrīšana darbojas līdzīgi kā militārajā aviācijā.

Daži militārie lidaparāti ir aprīkoti ar ierīcēm, kas izstaro augstas frekvences skaņas viļņus. Tie atvaira ūdeni, kukaiņus un netīrumus un visu citu, kas var nonākt saskarē ar stiklu.

Izmantojot jauno tehnoloģiju, uzlabosies ne tikai vadītāja redzamība, bet samazināsies arī degvielas patēriņš un samazināsies arī automašīnas svars, sola «McLaren» pārstāvji. Atsakoties no logu tīrītājiem, nebūtu jāieplāno to motors un tas ļautu mainīt vējstikla formu. Autovadītājiem ziemā arī vairs nebūtu tīrītāji jāatbrīvo no ledus vai jāplēš tos nost no vējstikla.

Gadījumā, ja testi izrādīsies veiksmīgi, pirmais, kas jauno sistēmu varēs pielāgot savām automašīnām, būs «McLaren». Tomēr laikraksts prognozē, ka jaunā sistēma varētu arī itin ātri tikt piemērota ierindas auto ražošanai un tās ražošanas izmaksas varētu būt tikai aptuveni 15 eiro.

Uzņēmums prognozē, ka ar jauno logu tīrīšanas sistēmu aprīkoti auto tirgū varētu parādīties ne ātrāk kā 2015.gadā. «Es nebūtu skumjš, ja pienāktu logu tīrītāju ēras beigas,» atzīst «McLaren» galvenais dizaineris Franks Stīvensons. «Vējstikla tīrītāji ir arhaiska tehnoloģija, tie pastāv kopš pirmo automašīnu parādīšanās. Tie ir viens no pēdējiem dizaina bastioniem, kurus vēl atlicis iekarot,» secina Stīvensons.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Komentētākie raksti

Satiksmes ierobežojumi

Vairāk

Valūtu kursi

17.12.2017
Ienākt apollo.lv