Autovadītājus aicina neatstāt auto ielas malā

Apollo
0 komentāru

Rīgas domes satiksmes departaments aicina autovadītājus neatstāt savus spēkratus ielas malā, ja tā novietošana traucē sabiedriskā transporta kustībai, portālu «Apollo» informēja departamentā.

Autovadītājus aicina neatstāt auto ielas malā

Foto: Lita Krone/LETA

Satiksmes departaments skaidro, ka droši novietot automašīnu ielas malā, pa kuru kursē sabiedriskais transports, ir iespējams, ja sabiedriskā transporta līdzekļi brīvi var pabraukt garām novietotajai automašīnai, savukārt ielās ar diviem braukšanas virzieniem – ja sabiedriskā transporta līdzekļi nav spiesti iebraukt pretējā braukšanas virziena joslā. Pretējā gadījumā autovadītājs apdraud gan savas automašīnas spoguļus un sānus, gan arī rada nopietnus sabiedriskā transporta kustības traucējumus.

Lielā sniega dēļ ielu «šķūrēšanas» rezultātā ielu brauktuves var būt sašaurinātas. Kaut arī Rīgā tiek izvests sniegs, tomēr ierobežotā budžeta apstākļos no visām ielām sniegu izvest nebūs iespējams un daudzviet līdz ziemas beigām brauktuve var būt sašaurināta. Tāpēc departaments aicina autovadītājus pirms automašīnas novietošanas ielas malā pārliecināties, vai tā netraucēs sabiedriskā transporta un pārējo transportlīdzekļu kustību.

Šoferiem ir jāņem vērā, ka autobusu un trolejbusu gabarīti ir lielāki nekā vieglajām automašīnām.

Vidēji vieglās automašīnas platums ar spoguļiem ir 2 metri, savukārt trolejbusa un autobusa platums ir 2,5 metri, bet kopā ar spoguļiem – 3,05 metri.


Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Komentētākie raksti

Satiksmes ierobežojumi

Vairāk

Valūtu kursi

22.10.2017
Ienākt apollo.lv