Bads Ziemeļkorejā? Cik daudz un ko ēd cilvēki šajā valstī

Apollo
84 komentāri

Vai Ziemeļkorejā patiešām valda bads un cilvēki ir spiesti nodarboties ar kanibālismu, lai spētu izdzīvot? ANO Pārtikas un lauksaimniecības organizācijas pārstāvis Phenjanā intervijā ziņu aģentūrai «Itar-Tass» gan šādus pieņēmumus noliedz.

Bads Ziemeļkorejā? Cik daudz un ko ēd cilvēki šajā valstī

Foto: Reuters/Scanpix

Sarunā ar ziņu aģentūru Pārtikas un lauksaimniecības organizācijas pārstāvis atzinis, ka patlaban katram Ziemeļkorejas iedzīvotājam dienā pienākas 400 grami graudu, taču izsniedzamās pārtikas daudzums atšķiras dažādos valsts reģionos. Tāpat dažādās vietās tiek izdalīti rīsi, kukurūza un kartupeļi.

Šāds pārtikas daudzums dienā, protams, ir nepietiekams, taču vēl 2011.gadā aukstās ziemas dēļ izsniedzamās pārtikas daudzums dienā bija vien 200 gramu.

Eksperts arī norādījis: uzskatīt, ka tikai no izsniegtās pārtikas cilvēki ir spiesti izdzīvot, neesot pamata. Daudzi kooperatīvi Ziemeļkorejā audzē dārzeņus, tāpat tiek turēti mājlopi. Arī zivju audzēšana vēršoties  plašumā.

Kopumā Ziemeļkorejas valdība «apzinoties situācijas nopietnību» un pieņem mērus  problēmu risināšanai, sacījis organizācijas pārstāvis.

Viņš arī apgalvo, ka preču deficīts šajā komunistiskajā valstī arvien mazinās.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

24.11.2017
Ienākt apollo.lv