Bagatskis: pēc pirmā pārkāpuma spēlētājs vairs nebūs izlasē

Apollo
0 komentāru

Latvijas vīriešu basketbola izlases jaunais galvenais treneris Ainars Bagatskis gaidāmajā 2011. gada Eiropas čempionāta (EČ) kvalifikācijas ciklā no spēlētājiem šovasar prasīs stingru disciplīnu ārpus laukuma, kas pagājušajā gadā krietni iedragāja šīs sporta spēles un vīriešu basketbola izlases tēlu Latvijā.

Ainars Bagatskis 2009. gada notikumus basketbola izlasē negrib pieļaut.

Ainars Bagatskis 2009. gada notikumus basketbola izlasē negrib pieļaut.

Foto: Krists Spruksts/LETA

«Mans uzdevums ir radīt spēcīgu kolektīvu, iespēlēt jaunus spēlētājus ar augstu atbildības izjūtu pret komandu, līdzjutējiem un valsti,» otrdien žurnālistiem pavēstīja Bagatskis pēc kandidātu nosaukšanas. «Divos ciklos ir jāsasniedz galvenais mērķis - Eiropas čempionāta finālturnīrs. Spēlētājiem jāapzinās, ka uz viņiem skatās ne vien valsts, bet arī 5000 jauno basketbolistu.»

«Pēc pirmā pārkāpuma spēlētājs vairs nebūs izlasē. Blakuslietām laiku var sameklēt tagad. Bet pēc tam divi mēneši nebūs savienojami ar atpūtu,» strikts prasībās ir treneris.

Komandas sastāvā nav par disciplīnas pārkāpumiem pagājušā gada rudenī Latvijas Basketbola savienības (LBS) reālu diskvalifikāciju saņēmušo Armanda Šķēles (uz diviem gadiem) un Kristapa Valtera (uz trim gadiem). Nav arī LBS uz vienu gadu nosacīti diskvalificētā Kaspara Kambalas, kuru uz četrām spēlēm par incidentu pēc pagājušā gada EČ pēdējās spēles diskvalificējusi arī Starptautiskā Basketbola federācija (FIBA). «Kambals sezonas laikā daudz pārcieta - bija arī traģēdija ģimenē... Diskvalifikācijas ilguma dēļ - četras spēles - nolēmām, ka šogad [izlasē spēlēt tāpēc] nebūtu lietderīgi.»

Nosacīti uz vienu gadu LBS diskvalificētais Kaspars Bērziņš izteicis gatavību spēlēt izlasē un saņēmis trenera atbalstu, turpretī otrs nosacīti uz vienu gadu diskvalificētais Nacionālās Basketbola līgas (NBA) centrs Andris Biedriņš, lai gan uzaicināts spēlēt, varētu izlaist šo ciklu. «Biedriņš vairāk nē nekā jā. Viņš ir pēc operācijas. Es gan būtu tikai priecīgs, ja Andrim spēles izlasē spētu palīdzēt sagatavoties jaunajai NBA sezonai,» sacīja Bagatskis.

Latvijas izlases ģenerālmenedžeris Māris Jučmanis informēja, ka sagatavošanās process sāksies 28. jūnijā. Tiks aizvadītas astoņas pārbaudes spēles: pret Latvijas U-20 izlasi Olimpiskajā sporta centrā Rīgā (2. jūlijā), divas spēles pret Poliju Ventspilī (10. un 11. jūlijā), divas spēles viesos pret Ukrainu (17. un 18. jūlijā), spēles pret Zviedriju un Igauniju turnīrā Igaunijā (25. un 26. jūlijā), pārbaudes spēle viesos pret Krieviju (29. jūlijā), pēc kuras tiešā ceļā komanda dosies uz pirmo kvalifikācijas spēli Melnkalnē.

Latvijas izlase Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā spēlēs vienā grupā ar Itālijas, Somijas, Melnkalnes un Izraēlas izlasēm. Pēc divu apļu spēlēm, kuras notiks no 2. līdz 29. augustam, katras grupas labākā komanda, kā arī divas labākās otro vietu ieguvējas iegūs ceļazīmes uz 2011. gada Eiropas čempionāta finālturnīru Lietuvā. Nākamās sešas komandas par vēl vienu ceļazīmi cīnīsies papildu kvalifikācijas turnīrā 2011. gada augustā.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Valūtu kursi

21.11.2017
Ienākt apollo.lv