«Balsts»: 2009. gads iesācies ar 881 eiro par kvadrātmetru

Apollo
0 komentāru

2009. gads iesācies ar salīdzinoši zemu īpašuma pircēju aktivitāti. Vidējā sērijveida dzīvokļu cena janvārī turpina strauji samazināties — šomēnes novērots 7,5% kritums, cenai kvadrātmetrā noslīdot zem 900 eiro.

«Balsts»: 2009. gads iesācies ar 881 eiro par kvadrātmetru

Foto: «Apollo»

Tā kā bankas patlaban ir īpaši piesardzīgas ar kreditēšanu, darījumi aizvien biežāk notiek skaidrā naudā — īpašumi tiek pirkti par personīgajiem līdzekļiem. Šā brīža ekonomiskā situācija Latvijā un pasaulē ir samazinājusi iedzīvotāju uzticību dažādiem ieguldījumu veidiem, un pēdējā laikā parādās pircēji, kuri iegādājas dzīvokli kā investīciju, un uzreiz pēc pirkuma tas tiek izīrēts. Šādi gadījumi liecina, ka daļai cilvēku nekustamais īpašums pašlaik liekas visdrošākā investīcija salīdzinājumā ar bankām vai ieguldījumu fondiem, kaut gan šis noteikti ir ilgtermiņa ieguldījums.

«Gada sākumā cenas pārskatījuši arī daļa jauno projektu attīstītāju, kuriem 2008. gadā nav izdevies projektus pārdot. Sērijveida dzīvokļu cenu straujā krituma dēļ cenas tiek samazinātas diezgan būtiski — līdz pat 25% no iepriekšējās kvadrātmetra cenas. Pēdējā laikā pārdošanā arvien biežāk parādās jaunie projekti, kuros cenas līdzinās sērijveida dzīvokļu cenām — ir piedāvājumi pat par 900, 1000 eiro kvadrātmetrā,» stāsta «Balsta» valdes priekšsēdētājs Aigars Zariņš.

Īres segmentā tagad aizvien lielāku klientu interesi piesaista pakalpojums «īre ar izpirkuma tiesībām». Tas nozīmē, īres maksa, kura tiek maksāta saimniekam, tiek ieskaitīta pirkuma cenā, un, ja pēc pāris gadiem īrnieks vēlas, var atpirkt dzīvokli par atlikušo summu. Prognozējams, ka šis pakalpojums iegūs arvien lielāku popularitāti, jo daudziem iedzīvotājiem tas būs labs risinājums nākotnei.

Vislielākais pieprasījums ir pēc vienas un divu istabu dzīvokļiem ar īres maksu 150–200 latu/mēnesī. Aktivitāte īres segmentā ir salīdzinoši augsta, tā noteikti tāda saglabāsies, un diezgan stabili var prognozēt, ka cenu kritums vispirms apstāsies tieši šajā segmentā.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Horoskopi

Vairāk
24

2017. gada 24. novembris

Vārda dienas

Velta, VeldaVīne, Vīna, Viners, Vinārs, Veltija, Velte, Velita, Veldra, Velards

Valūtu kursi

24.11.2017

Dienas skaistuma deva

Vairāk

Mēneša lasītākie raksti

Ienākt apollo.lv