«Balsts» prognoze - 2014.gads nebūs «plakans»

Apollo
8 komentāri

«Prognozējam, ka 2014.gadā Latvijas nekustamo īpašumu tirgus nebūs tik «plakans» kā šogad. Pirmkārt, ar eiro ieviešanu Latvijas tirgus būs daudz drošāks un pievilcīgāks, jo nepastāvēs valūtas riski. Rietumu investori sāks apsvērt Latviju kā vietu, kur veiksmīgi investēt nekustamajos īpašumos, jo krīzes rezultātā Latvijas nekustamā īpašuma cenas vēl joprojām ir par 49% zemākas nekā 2007.gadā, kad vidējā sērijveida dzīvokļa cena bija sasniegusi augstāko atzīmi. Otrkārt, nākamgad gaidāms darba algas pieaugums, un iedzīvotāju pirktspēja pakāpeniski pieaugs, jo tirgus attīstība pamatā ir balstīta uz vietējo patērētāju spēju iegādāties nekustamo īpašumu. Palielināsies arī potenciālo kredītņēmēju skaits, kuri ar bankas starpniecību spēs iegādāties mājokļus», skaidro kompānijas «Balsts» valdes priekšsēdētājs Aigars Zariņš.

«Balsts» prognoze - 2014.gads nebūs «plakans»

Foto: Scanpix/Reuters

2014.gadā komercplatību nomas maksa varētu palielināties no 5-10%, tas skaidrojams ar prognozēto kvalitatīvo biroja telpu deficītu. Jaunu komercplatību pieplūdums tirgū paredzams tikai 2015.gadā, jo attīstītāji nav ieinteresēti uzsākt būvniecību pirms nav noslēgti potenciālo klientu nomas līgumi ilgtermiņā.

Novembrī dzīvokļu cenu pieaugums 0.13-0.83% robežās raksturīgs Centram, kā arī sērijveida dzīvokļiem Juglā, Purvciemā, Pļavniekos, Vecmīlgrāvī un Imantā . Savukārt, kritums 0.40-0.71% diapazonā raksturīgs sērijveida dzīvokļiem Teikā un Āgenskalnā. Novembrī «Balsts» indekss nemainīgs - 135.

Darījumu skaits, salīdzinot ar iepriekšējo mēnesi ir krities par 11%. Šīs rezultāts varētu būt saistīts ar izmaiņām uzturēšanās atļauju likuma izsniegšanā ārvalstu investoriem. Šobrīd novērotā tendence liecina, ka lielāks darījumu skaits noslēgts tieši ar vietējiem pircējiem, savukārt ārzemju klienti nodrošina lielāku ienestās naudas apjomu.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Horoskopi

Vairāk
18

2017. gada 18. decembris

Vārda dienas

Klinta, Krists, Kristofers, Kristers, KristapsKristafors, Kristofs, KristofofS, Kristo, Kristens, Kristars, Karona

Valūtu kursi

18.12.2017

Dienas skaistuma deva

Vairāk

Mēneša lasītākie raksti

Ienākt apollo.lv