Baltieši optimistiskāki par citiem eiropiešiem

Apollo
0 komentāru

Baltijas valstu iedzīvotāji vairāk nekā pārējie eiropieši ir pārliecināti, ka nākamajai paaudzei dzīves kvalitāte būs labāka, liecina «Eurobarometer» veiktais pētījums.

25 Eiropas Savienības (ES) valstīs 58% iedzīvotāju ir pārliecināti, ka nākamā paaudze dzīvos labāk, bet 34% nepiekrīt šādam apgalvojumam.

Visoptimistiskāk par nākamās paaudzes dzīves uzlabojumiem ir noskaņoti lietuvieši — 87% ir pārliecināti, ka nākotnē dzīves kvalitāte būs labāka. No izvaicātajiem igauņiem par nākamās paaudzes labāku dzīvi ir pārliecināti 82%, bet no latviešiem — 78%.

Par nākotni optimistiski ir noskaņoti arī ungāri, poļi, slovāki, portugāļi un spāņi.

Savukārt Francijas, Nīderlandes, Luksemburgas un Zviedrijas iedzīvotāji lielākoties uzskata, ka nākamā paaudze nedzīvos labāk. No izvaicātajiem francūžiem 58% atzīst, ka nākotnē dzīves kvalitāte neuzlabosies, tam piekrīt arī 54% nīderlandiešu un 53% luksemburdziešu un zviedru.

Par vienu no dzīves kvalitāti uzlabojošajiem faktoriem eiropieši uzskata zinātni un tehnoloģijas, kas, pēc 77% ES iedzīvotāju domām, uzlabos nākamo paaudžu dzīvi.

Visvairāk zinātnes un tehnoloģiju attīstības atbalstītāju ir Igaunijā, Polijā, Lietuvā un Latvijā, bet vismazāk — Austrijā, Slovēnijā un Beļģijā.

Lielākā daļa jeb 82% eiropiešu uzskata, ka bērniem būtu jāmāca iecietība un cieņa pret cietiem, bet, ka nozīmīgi ir iemācīt atbildības sajūtu, domā 80% iedzīvotāju. 61% uzskata, ka bērniem jāmāca atbildība un noteiktība, 56% — paklausība, 54% — taupība, 53% — neatkarība, 52% — iztēle, bet 47% eiropiešu ir pārliecināti, ka ir svarīgi bērniem iemācīt smagi strādāt.

Izvaicātie Latvijas iedzīvotāji uzskata, ka visbūtiskāk bērniem ir iemācīt atbildības sajūtu — 83%, iecietību un cieņu pret citiem — 77%, bet 76% ir pārliecināti, ka svarīgi ir iemācīt bērniem smagi strādāt.

Baltieši optimistiskāki par citiem eiropiešiem

Foto: AFI/Gatis Dieziņš

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

17.10.2017
Ienākt apollo.lv