Baltijas dabas pērles, ceļojot ar automašīnu

Apollo
4 komentāri

Vasara ir pilnbriedā, un arvien vairāk palielinās to ceļotāju skaits, kuri vasaras atvaļinājuma laikā vēlas izzināt kaimiņvalstu dabas pērles, ceļojot ar auto. Par Igaunijas idilliskajiem ezeriem un satriecošajām jūras ainavām, kā arī Lietuvas augstajām kāpām un renesanses laika pilīm jeb vietām, kuras vērts apskatīt kaimiņvalstīs, stāsta autonomas uzņēmuma Budget Latvia pārstāvis Edijs Vārpsalietis.

Baltijas dabas pērles, ceļojot ar automašīnu

PantherMedia/ScanPix

Tendences liecina, ka nomas automobiļi visbiežāk tiek izmantoti, lai apmeklētu mazpilsētas un tādas apskates vietas, kas ir interesantas visai ģimenei. Vārpsalietis norāda, ka nomas auto parasti izvēlas tālākiem braucieniem un šogad mainīgo laika apstākļu, kā arī drošības situācijas Eiropā dēļ priekšroka vairāk tiek dota kaimiņvalstu apmeklējumam nevis atvaļinājumam tālās zemēs. 

Igaunija - idilliski ezeri un satriecošas jūras ainavas

Tallina - Igaunijas galvaspilsēta, ir viena no pilsētām Ziemeļeiropā, kas vislabāk saglabājusies no viduslaikiem. Taču skaistā galvaspilsēta nebūt nav vienīgais apskates vērtais objekts - Igaunija ir īpaša ne tikai ar vairāk nekā 2000 salām, bet arī ar apbrīnas vērtajiem dabas skatiem un to, ka vairāk nekā pusi valsts teritorijas klāj meži.

«Apceļojot Igauniju ar automašīnu, ceļojumu ieteiktu sākt Dienvidigaunijas dabas pērlē Otepē, kas pārsteidz ar brīnišķīgām pārgājienu takām un elpu aizraujošiem skatiem no Tehvandi un Harimee skatu torņiem. Ja laikapstākļi atļauj, noteikti ieteiktu ienirt idilliskajā Pihajerve vai Elva ezerā,» iespaidos dalās Vārpsalietis, piebilstot, ka lielākā Igaunijas ezera Peipusa krasts sniedz unikālu ieskatu igauņu tradicionālajā kultūrā un iegūst arvien lielāku popularitāti tūristu vidū. Apmeklētājiem ir iespēja iepazīt vecticībnieku dzīves vēsturi, kā arī nogaršot tradicionālus vietējos zivju un sīpolu ēdienus.

Dodoties tālāk uz ziemeļiem gar Peipusa ezera krastu, ceļotāji sasniegs Igaunijas ziemeļu piekrasti, kur ikdienas rutīnu nomainīs satriecoša jūras ainava, Kesmu kapteiņu ciems un Vesu smilšainās pludmales. Arī Perispeas pussala un Igaunijas sauszemes ziemeļos tālākais apdzīvotais punkts noteikti ir apskates vērtas vietas, kuras visērtāk apskatīt, ceļojot ar auto.

Lietuva - augstas kāpas un renesanses laika pilis

Daudz vēl neatklātu ainavu ir arī Lietuvā. Lai izbaudītu augstākās smilšu kāpas Baltijas jūras krastā, ceļojumu var sākt Kuršu kāpā, apciemojot arī netālu esošo Neringas pilsētu. Kā turpinājums ceļojuma maršrutā varētu būt brauciens pa ainavisko Panemunes ceļu, kas slavens ar ceļā redzamajām muižām un pilīm, no kurām ievērojamākā ir renesanses stilā celtā Panemunes pils. «Auto nomnieki bieži cildina arī Traķu pilsētu, kas atrodas netālu no Viļņas. Pilsētiņa atrodas daudzu ezeru viduspunktā, un ir slavena ar pilsētas salas pili - daudzu aizraujošu pasākumu un festivālu norises vietu,» stāsta Edijs Vārpsalietis.

Ceļojumam uz kaimiņvalstīm ģimenes visbiežāk nomā automašīnu no ceturtdienas pēcpusdienas līdz pirmdienas rītam - tas ir periods, kurš saskaņā ar autonomas uzņēmuma pārstāvja teikto bieži vien nodrošina viszemākās nomas cenas.

«Nomas perioda izmaksa ir atkarīga no daudziem faktoriem - ne tikai no nedēļas dienām, kurās plānots nomāt automobili, bet arī automašīnas veida un nomas perioda ilguma. Jāņem vērā, ka jo ātrāk automašīna tiek rezervēta un jo ilgāks ir automobiļa lietošanas periods, jo izdevīgāki auto nomas nosacījumi, tādēļ noteikti vērts salīdzināt dažādu nomas periodu cenas,» iesaka Vārpsalietis.

Materiāls tapis sadarbībā ar AVIS Budget Group Latvia

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Komentētākie raksti

Satiksmes ierobežojumi

Vairāk

Valūtu kursi

17.12.2017
Ienākt apollo.lv