Baltijas kausā dos iespēju apliecināties rezervistiem

Apollo
0 komentāru

Latvijas basketbola klubu izlases sastāvu decembra beigās Rīgā paredzētajā Baltijas jūras kausa izcīņā veidos jaunie spēlētāji, kuriem dos iespēju pierādīt savas spējas spēlēt valstsvienībā. Par to trešdien Rīgā notikušajā preses konferencē stāstīja Latvijas izlases sporta direktors Edgars Šneps.

Edgars Šneps.

Edgars Šneps.

Foto: AFI/Aigars Jansons

Baltijas kausa turnīrā Latvijas izlases uzdevums būs izcīnīt uzvaru, taču paredzams, ka jebkurā gadījumā spēlēs visi komandā iekļautie 12 basketbolisti. Lai pārbaudītu valstsvienības tuvāko rezervju gatavību, dienu pirms turnīra sākuma Latvijas izlase pārbaudes spēlē tiksies ar igauņiem, stāstīja Šneps.

Par tādu Latvijas valstsvienības līderu kā Kaspara Kambalas un Roberta Štelmahera varēšanu neviens nešaubās, taču klubu izlases izveidošana ļaus meklēt viņiem palīgus, norādīja Šneps. \"Piemēram, tāds spēlētājs kā Ilmārs Bergmanis [\"Valmieras piens\"] vienmēr ir palicis Kristapa Valtera ēnā, un šī viņam būs iespēja, iespējams, pēdējā iespēja parādīt, uz ko viņš ir gatavs,\" viņš teica.

Latvijas klubu izlasē no ārzemēs spēlējošajiem basketbolistiem ir iekļauts arī Kaspars Cipruss, Raitis Grafs, Raimonds Jumiķis un Jānis Porziņģis. Klubu izlasi vadīs triju klubu treneri — Varis Krūmiņš (\"Valmieras piens\"), Guntis Endzels (\"Skonto\") un Agris Galvanovskis (Gulbenes \"ASK/Buki\"), teica Šneps. Galvenā trenera amatā būs Krūmiņš.

Šneps atzina, ka komandā labprāt redzētu vēl dažus basketbolistus, kuri tomēr nevarēs spēlēt. Kristaps Janičenoks vēl nav īsti atguvies pēc traumas, bet Andrim Biedriņam mediķi prasa ļaut atpūsties, norādīja Šneps.

Latvijas klubu izlase nav izveidota tikai startam Baltijas jūras kausa turnīrā, un komandai būs vairākas pārbaudes spēles arī sezonas gaitā pēc 1.janvāra, klāstīja Šneps. Izlase ir radīta tādēļ, lai starptautisku spēļu praksi varētu gūt labi basketbolisti, kam tās pietrūkst, kā arī treneriem būs iespēja tikties un sīki izvērtēt katru spēlētāju, norādīja Šneps. Par trešo galveno klubu izlases radīšanas cēloni viņš nosauca nepieciešamību pēc atlases mehānisma valstsvienības kandidātu sijāšanai.

Šneps plāno vākt sīku informāciju par Latvijas klubu izlases spēlētājiem arī viņu pārstāvētajos nacionālajos čempionātos. Viņš pauda gandarījumu par izlases sporta direktora amata radīšanu, sakot, ka tas bija ļoti lietderīgi. \"Darīsim visu iespējamo, lai Latvija tiktu Eiropas čempionāta finālturnīrā,\" sacīja Šneps. \"Ir jāveido kolektīvs, kas spētu sasniegt visaugstākos mērķus. Mēs veidosim profesionālu vidi un rēķināmies, ka arī spēlētājiem būs profesionāla un patriotiska attieksme.\"

Šnepu par izlases sporta direktora amatam ļoti piemērotu kandidatūru nosauca arī Latvijas Basketbola federācijas prezidents Ojārs Kehris.

Jau ziņots, ka Baltijas jūras kausa izcīņa Rīgā risināsies 27. un 28.decembrī. Pusfinālos tiksies Latvija — Zviedrija un Igaunija — Somija, bet turnīra otrajā dienā spēlēs pirmo spēļu uzvarētāji un zaudētāji.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Valūtu kursi

19.10.2017
Ienākt apollo.lv