Baltkrievija sola uz mācībām «Zapad» uzaicināt novērotājus no kaimiņvalstīm un starptautiskajām organizācijām

Apollo
85 komentāri

Baltkrievija nosūtīs savām kaimiņvalstīm un starptautiskajām organizācijām uzaicinājumus sūtīt savus novērotājus uz rudenī gaidāmajām Krievijas un Baltkrievijas militārajām mācībām «Zapad-2017», ceturtdien paziņojušas Minskas amatpersonas.

Baltkrievija sola uz mācībām «Zapad» uzaicināt novērotājus no kaimiņvalstīm un starptautiskajām organizācijām

Foto: Reuters/Scanpix

«Balstoties uz atklātuma principu un labu gribu, mūsu valsts savlaicīgi nosūtīs uzaicinājumus piedalīties šo mācību aktīvās fāzes novērošanā pārstāvjus no starptautiskajām organizācijām, tostarp Apvienoto Nāciju Organizācijas, Eiropas Drošības un Sadarbības Organizācijas, NATO, Neatkarīgo Valstu Sadraudzības, Kolektīvās drošības līguma organizācijas, Starptautiskās Sarkanā Krusta komitejas,» sacījis Baltkrievijas Ārlietu ministrijas pārstāvis Dmitrijs Mirončiks.

Pēc viņa teiktā, Minska uzaicinās uz šīm mācībām arī militāros atašejus, kas akreditēti ārvalstu vēstniecībās Baltkrievijā.

«Mēs uzaicināsim arī militāros novērotājus no Latvijas, Lietuvas, Polijas, Ukrainas, Igaunijas, Zviedrijas un Norvēģijas,» paziņojis Mirončiks.

Gaidāmo Krievijas un Baltkrievijas mācību mērogi raisījuši nopietnas bažas kaimiņvalstīm. Lietuvas izlūkdienesti tās vērtējuši kā vienu no šā gada lielākajiem apdraudējumiem nacionālajai drošībai, atgādinot, ka iepriekš, 2009. un 2013.gadā, Krievija šajās mācībās faktiski slīpējusi iemaņas okupēt Lietuvas dienviddaļu.

Mirončiks ceturtdien šīs bažas nosaucis par nepamatotām.

«Dažu valstu satraukums un bailes ir pilnīgi nedabiskas un vairāk atgādina Aukstā kara laikus, nekā pašreizējo reālo situāciju,» viņš apgalvojis.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

19.11.2017
Ienākt apollo.lv