Baltkrievijas tiesa opozīcijas laikrakstam uzliek 45 000 dolāru lielu soda naudu

Apollo
0 komentāru

Baltkrievijas tiesa otrdien nosprieda, ka opozīcijas laikrakstam par labu kādam prezidentam Aleksandram Lukašenko lojālam parlamenta deputātam jāmaksā 45 000 ASV dolāru (aptuveni 26 000 latu).

Vienīgais Baltkrievijas nacionālā līmeņa opozīcijas laikraksts «Narodnaja Voļa» zaudēja prāvā, kas bija ierosināta, pamatojoties uz deputāta Sergeja Gaidukeviča prasību par neslavas celšanu. Politiķis apgalvoja, ka laikraksts viņu apmelojis, publicējot rakstu, kurā stāstīts, ka viņam diktatora Sadāma Huseina valdīšanas laikā piešķirtas kvotas Irākas naftas tirdzniecībai.

ASV izmeklētāji apsūdzējuši Baltkrievijas banku par palīdzības sniegšanu nelegālās naudas atmazgāšanā, kas iegūta, izmantojot ANO izstrādāto shēmu «nafta pret pārtiku».

Laikraksts apgalvo, ka tiesas spriedums, ar kuru noteikta viena no lielākajām soda naudām pēdējo gadu laikā, pieņemts pēc valdības norādījuma, tai vēloties apklusināt neatkarīgu viedokli.

«Šīs darbības izraisījušas bailes. Varas iestādes baidās no pārmaiņām, kas varētu notikt mūsu valstī,» aģentūrai «Reuters» teica galvenais redaktors, piebilstot, ka laikraksts tiesas spriedumu pārsūdzēs. «Esmu pārliecināts, ka šis spriedums nenāca no tiesas. To iniciēja varas iestādes, kas deva tiesai norādījumu rīkoties.»

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

17.10.2017
Ienākt apollo.lv