Bangladešas tiesa 150 karavīriem piespriež nāvessodu

Apollo
17 komentāri

Par dalību 2009.gada militārajā dumpī Bangladešas tiesa otrdien piespriedusi nāvessodu vismaz 150 karavīriem, paziņojusi prokuratūra.

Bangladešas tiesa 150 karavīriem piespriež nāvessodu

Foto: Reuters/Scanpix

LETA jau ziņoja, ka Bangladešas tiesā otrdien tiks nolasīts spriedums 823 karavīriem, kuri tika apsūdzēti par dalību 2009.gada militārajā dumpī, kura laikā tika nogalināti 74 cilvēki.

Vismaz 400 karavīriem piespriests cietumsods, sākot no vairākiem gadiem līdz mūža ieslodzījumam, bet aptuveni 270 attaisnoti.

Kopumā par saistību ar asiņaino dumpi notiesātas jau teju 6000 personas. Minētie 823 karavīri tika apsūdzēti smagākos nodarījumos, tostarp par dumpja vadīšanu, un tika tiesāti atsevišķi.

2009.gada sacelšanās laikā Dakas militārajā bāzē tika nogalināti 74 cilvēki, tostarp 57 augsti stāvoši armijas virsnieki.

Dumpja laikā Bangladešas strēlnieki (BDR), kas atbildēja par valsts robežu apsargāšanu, pavērsās pret saviem komandieriem, nogalinot, spīdzinot un sadedzinot viņus dzīvus, pēc tam noslēpjot viņu līķus kanalizācijā.

2009.gada februārī nemieri izplatījās BDR bāzēs visā valstī, uz īsu brīdi apdraudot arī premjerministra nesen izveidoto valdību.

Vardarbības cēlonis ir neskaidrs, bet kā galvenais faktors tiek minēts karavīru aizvainojums pret BDR augstākajiem virsniekiem, kas nenāk no BDR aprindām.

Nolasot spriedumus, tiesnesis atzina, ka karavīriem vajadzējis maksāt lielākas algas, lai izvairītos no briestošā aizvainojuma, kas noveda pie sacelšanās.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

17.12.2017
Ienākt apollo.lv