Banka no mirušā mēģina vēl piedzīt parādus

Apollo
0 komentāru

Kāda sieviete pēc vīra nāves par nelaimi ziņojusi bankai, kurā vīrietis bija uzņēmies saistības, taču banka turpinājusi piesūtīt rēķinus un brīdinājumus par sekām, ja saistības netiks pildītas, pirmdien raksta «Neatkarīgā».

Banka no mirušā mēģina vēl piedzīt parādus

Foto: Lita Krone/LETA

Bankā sieviete pat uzrādījusi vīra miršanas apliecību. Tā vien tāda papīru lieta, nekas nav jādara, paskaidrots sievietei.

Tomēr liels bija pārsteigums, kad pirms divām nedēļām pienākusi vīram adresēta vēstule no parādu piedzinējiem. «Banka šos līgumus ar manu vīru lauzusi un pieprasa atmaksāt visu līzinga summu, jo viņš nav veicis maksājumus laikā. Ja nemaksās, iesūdzēs tiesā,» vēstules saturu atstāsta sieviete.

Bankā laikrakstam nav izdevies saņemt skaidrojumu, jo izpaust informāciju par likumu aizliedz likums. Arī sievietei bankā nekas sīkāk nav paskaidrots. Vēlāk gan banka atzinusi: tā bijusi kļūda.

Latvijas Kredītņēmēju apvienības konsultante juriste Diāna Rasa skaidro: ja cilvēks kredītu ņēmis personiskām vajadzībām, pēc viņa nāves saistības izbeidzas un ģimenei tās nav jāpārņem. Tas attiecināms arī uz minēto gadījumu.

Jāpiebilst, ka parādnieka nāves gadījumā saistības pāriet ģimenes loceklim vai laulātajam, ja viņš bijis līdzaizņēmējs vai galvotājs. Tāpat otram laulātajam ar savu mantu jāatbild, ja mirušajam laulātajam savulaik izsniegtais kredīts izlietots ģimenes vajadzībām. Piemēram, ja par aizņemtajiem līdzekļiem iegādāts ledusskapis, ko lietojusi visa ģimene, tās locekļiem var prasīt atmaksāt kredītu.

Tāpat arī, izšķiroties pieņemt vai atraidīt mantojumu, jārēķinās, ka līdz ar mantojuma iegūšanu uz mantinieku pāriet arī visas saistības, tāpēc sākotnēji jāizsver, vai parādu lielums nepārsniedz mantojamās mantas apmēru. Tā, piemēram, ja aizgājējs kredītu ņēmis mājokļa iegādei, kurā arī pašlaik dzīvo ģimene, jāizvērtē, vai vērts pieņemt to kā mantojumu, tādējādi uzņemoties turpmāk pildīt saistības, vai atteikties un meklēt jaunu dzīvesvietu, skaidro Rasa.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

18.11.2017
Ienākt apollo.lv