Bardaks sabiedriskajā transportā tuvākajā laikā nebeigsies

Apollo
0 komentāru

Pārpildīts sabiedriskais transports darbdienu rītos rīdziniekiem ir visai ierasta parādība, taču neērtības, ar kurām ik rītu sastopas trolejbusu un tramvaju pasažieri, arvien pieaug, jo atsevišķos sabiedriskā transporta maršrutos biļetes jāiegādājas pie transportlīdzekļa vadītāja. Līdz ar to daudzu rīdzinieku rīts sākas ar spraukšanos cauri pārpildītajam transporta salonam no vagona aizmugures līdz vadītāja kabīnei, taču daļa pasažieru sevi neapgrūtina un biļetes neiegādājas.

Bardaks sabiedriskajā transportā tuvākajā laikā nebeigsies

Foto: «Apollo»

SIA «Rīgas satiksme» preses sekretārs Oskars Fīrmanis norāda, ka šāda situācija Rīgas sabiedriskajā transportā skaidrojama ar darbaspēka trūkumu, līdz ar to jautājums risināms valstiskā līmenī, par darbinieku trūkumu lielākajos Rīgas uzņēmumos liecinot Nodarbinātības Valsts aģentūras dati. Konduktoru un transportlīdzekļu vadītāju trūkumu «Rīgas satiksme» mēģina risināt ar esošajiem darbaspēka resursiem, paralēli aktīvi strādājot pie jauna darbaspēka piesaistes — izvietoti sludinājumi Nodarbinātības Valsts aģentūrā, Rīgas pilsētas daudzdzīvokļu namu kāpņu telpās, laikrakstos, par vakancēm informēti arī lauku rajonu iedzīvotāji. Pēc Fīrmaņa vārdiem, SIA «Rīgas satiksme» ir nodarbināti 1665 konduktori, taču brīvo vakanču skaits ir sasniedzis 439 vietas.

Uzņēmuma pārstāvis norāda, ka konduktoru alga veidojas no dažādām komponentēm — virsstundām, piemaksas par dalīto darba grafiku, darba stāžu un procentiem no biļešu pārdošanas ieņēmumiem. Apvienojot visus šos radītājus, vidējā konduktora alga mēnesī ir aptuveni 230 latu, taču Fīrmanis piebilst, ka tā var mainīties atkarībā no dažādiem faktoriem. Tā kā nākamā gada budžeta plānā paredzēts palielināt konduktoru un sabiedriskā transporta vadītāju algu par 23%, uzņēmuma vadība cer, ka šobrīd vakantās vietas būs aizņemtas.

Sistēma, ka konduktora pienākumus pilda vadītājs, esot efektīvākais veids, kā risināt darbinieku trūkuma problēmu. SIA «Rīgas satiksme»» preses sekretārs uzsver, ka kontrole ir konstatējusi gadījumus, kad pasažieri neiegādājās braukšanas biļetes, tomēr par šiem atsevišķiem gadījumiem nevar runāt kā par sistēmu, kas uzņēmumam radītu būtiskus zaudējumus. Fīrmanis piebilst, ka biļešu neiegādāšanās ir arī cilvēku uzvedības un audzināšanas problēma, jo noteikumi paredz, ka pasažierim, iekāpjot sabiedriskajā transportā, jāpieiet pie konduktora vai — šajā gadījumā — vadītāja/konduktora un jāiegādājas braukšanas biļete.

Transportlīdzekļa salonos, kā arī aiz transportlīdzekļa stikla ir izvietotas informācijas zīmes, ka attiecīgā transportlīdzekļa vadītājs pilda arī konduktora pienākumus, stāsta Fīrmanis. Gadījumos, kad pasažieri nevēršas pie vadītāja, lai iegādātos biļetes, transportlīdzekļa vadītājs pa skaļruni informē pasažierus, ka biļetes ir nopērkamas pie vadītāja.

SIA «Rīgas satiksme» pārstāvis norāda, ka problēmu ar biļešu tirdzniecību atrisinātu jauni moderno tehnoloģiju risinājumi — elektroniskā biļete. Pēc Fīrmaņa vārdiem, elektroniskās biļetes projekta ieviešana tiks sākta tuvāko divu gadu laikā, jau tagad noris darbs, lai Rīgā biļetes tiktu tirgotas līdzīgi kā citās Eiropas lielākajās pilsētās.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

20.10.2017
Ienākt apollo.lv