«Barons» uzvar «VEF Rīga» un regulāro sezonu beidz 1. vietā

Latvijas Basketbola līgas (LBL) pirmās divīzijas izšķirošajā spēlē par pirmo vietu sestdien «Barons» basketbolisti ar 92:70 (32:17, 9:6, 25:29, 20:24) pārspēja «VEF Rīga» komandu.

Šajā mačā jau no pirmajām minūtēm «Barons» komanda ieguva lielu pārsvaru, jau pirmajā ceturtdaļā panākot pat 32:15, bet tā noslēdzās ar 32:17. Otrajā ceturtdaļā «Barons» komandai uz brīdi bija arī 23 punktu pārsvars, bet spēles otrajā puslaikā komandas pārsvarā turējās desmit līdz 20 punktu attālumā. Otrajā puslaikā «Barons» nosargāja iegūto pārsvaru.

Uzvarētāju labā 24 punktus guva Rinalds Sirsniņš, bet zaudētājiem rezultatīvākais bija Ivans Neļubovs ar 22 gūtajiem punktiem.

Līdz ar to regulārā LBL sezona ir noslēgusies. Sezonas kopvērtējumā pirmajā vietā atrodas «Barons» komanda ar 18 panākumiem 22 mačos, bet «VEF Rīga» komanda ar septiņām uzvarām desmit spēlēs ieņem otro vietu. Abas šīs komandas jau ir garantējušas vietu LBL pusfinālā.

Pārējo vietu ieguvējas LBL čempionātā arī ir zināmas. Trešajā vietā regulāro čempionātu noslēgs pagājušās sezonas čempionvienība «Ventspils» un ceturtdaļfinālā spēkosies ar pēdējā, sestajā vietā palikušo Jelgavas «Zemgale», savukārt vēl vienā pārī tiksies ceturtajā un piektajā vietā palikušās komandas, kas būs «Liepājas Lauvas» un «Valmiera».

«Liepājas Lauvas» un «Valmiera» sestdien pēdējās kārtas mačā aizvadīja savstarpējo cīņu un tajā ar 91:80 savā laukumā uzvarēja «valmierieši».

Šī spēle gan neiespaidoja vietu sadalījumu LBL noslēguma kopvērtējumā un «Liepājas Lauvas» finišēs augstāk par konkurentiem. Kopš 23. marta šī komandām bija jau trešā savstarpējā spēle, bet vēl vismaz divus mačus tās pavisam drīz aizvadīs ceturtdaļfināla sērijā, kas sāksies 7. aprīlī.