«Barons/LMT» un ASK atzīst Lietuvas klubu pārākumu

SEB Baltijas Basketbola līgas (BBL) elites divīzijas spēlē sestdien Latvijas čempionvienība «Barons/LMT» ar rezultātu 68:79 piekāpās Viļņas klubam «Lietuvos rytas».

«Barons/LMT» zaudējot «Lietuvos rytas» ir saasinājuši cīņu par pirmo sešinieku turnīra tabulā.

Spēles sākumā Latvijas klubs izvirzījās vadībā, ko saglabāja līdz pirmās ceturtdaļas astotajai minūtei, tomēr ceturtdaļu Viļņas klubs noslēdza ar rezultātu 19:13.

Tieši pirmās ceturtdaļas izskaņā un otrās ceturtdaļas sākumā viesi arī ieguva izšķirošo pārsvaru, kad veica izrāvienu 11:0, no 14:13 panākot 25:13. Turpmākajā spēles daļā mājinieki vairs nopietnas pretenzijas uz uzvaru nespēja izrādīt un Viļņas klubs izcīnīja 13. uzvaru.

Rezultatīvākais Latvijas kluba rindās ar 15 gūtajiem punktiem bija Tods Ebernetijs, bet 14 punktus guva Uģis Viļums.

Savukārt «Lietuvos rytas» komandas labā Artūrs Jomants guva 17 punktus, bet Milko Bjeličs atzīmējās ar 16 punktiem.

Pēc šīs spēles Baltijas Basketbola līgā «Lietuvos rytas» ar 13 uzvarām 15 spēlēs atrodas līderpozīcijā, bet «Barons/LMT» komanda 14 mačos izcīnījuši piecas uzvaras, kas tai dod devīto pozīciju.

Citā SEB Baltijas Basketbola līgas mačā Latvijas vicečempioni «ASK Rīga» izbraukumā ar rezultātu 70:81 zaudēja SEB BBL un Lietuvas čempionvienībai Kauņas «Žalgiris».

Rezultatīvākie spēlētāji ASK sastāvā aizvadītajā mačā bija Raitis Grafs, kurš guva 19 punktus un Sandis Valters ar 17 punktiem. Savukārt «Žalgiris» komandā 21 punktu guva Pauļus Jankūns, bet 17 punktus iemeta Jonas Mačulis.

SEB BBL kopvērtējumā «Žalgiris» ar deviņiem panākumiem 13 mačos ieņem otro vietu, bet «ASK Rīga» ar deviņām uzvarām 14 spēlēs atrodas trešajā pozīcijā.