Barrozu: Baltija var paļauties uz ES solidaritāti

Apollo
0 komentāru

Baltijas valstis ir kļuvušas par būtisku Eiropas ģimenes daļu un tagad šīs valstis var paļauties uz Eiropas Savienības solidaritāti, sveicot akcijas «Baltijas ceļš» 20.gadadienā, sacījis Eiropas Komisijas (EK) priekšsēdētājs Žozē Manuels Barrozu.

Barrozu norāda, ka pirms 20 gadiem, 1989.gada 23.augustā, «Baltijas ceļš» Igaunijā, Latvijā un Lietuvā, kas tolaik vēl bija aiz dzelzs priekškara, miermīlīgā protestā vienoja vairāk nekā divus miljonus eiropiešu. «Stiepjoties 600 kilometru garumā un šķērsojot trīs valstu robežas, «Baltijas ceļš» bija viena no visu laiku garākajām cilvēku ķēdēm. Tā pauda Baltijas tautu kopīgo vēlmi aizstāvēt savu identitāti un dot ieguldījumu vēsturiskajās pārmaiņās, ko tolaik piedzīvoja Eiropa,» apsveikumā uzsvēris EK priekšsēdētājs.

«Šodien es vēlētos godināt visus, kas sadevās rokās, lai drosmīgi un bez vardarbības izrādītu savu gribu un solidaritāti. Tagad Igaunija, Latvija un Lietuva ir atgriezušās Eiropā un bagātinājušas to ar savu kultūru, vēsturi un ekonomisko potenciālu. Kļuvušas par būtisku Eiropas ģimenes daļu, tagad šīs valstis var paļauties uz Eiropas Savienības solidaritāti. «Baltijas ceļš» paliks mūsu atmiņās kā apliecinājums gara spēkam cīņā par brīvību un demokrātiju,» sveicot akcijas dalībniekus, kuri pirms 20 gadiem piedalījās «Baltijas ceļā», teica Barrozu.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

20.11.2017
Ienākt apollo.lv