Barselonas mērs mudina Katalonijas premjeru nepasludināt neatkarību

Apollo
38 komentāri

Barselonas mērs Ada Kolau pirmdien mudināja Katalonijas premjerministru Karlesu Pudždemonu nepasludināt Katalonijas neatkarību vienpusējā kārtā, brīdinot, ka šāds solis var apdraudēt «sociālo saliedētību».

Barselonas mērs mudina Katalonijas premjeru nepasludināt neatkarību

Foto: AFP/Scanpix

1.oktobrī notikušā referenduma rezultāts «nav apstiprinājums neatkarības pasludināšanai, bet tas var radīt iespēju dialoga uzsākšanai un starptautiskai starpniecībai», viņa piebilda.

Kolau mudināja reģiona premjeru atteikties no domas par neatkarības pasludināšanu, otrdien uzrunājot Katalonijas parlamentu.

Tomēr Kolau arī uzsvēra, ka «galvenais vainīgais» krīzē ir centrālā valdība, un skubināja Spānijas premjerministru Marjano Rahoju atturēties no situācijas eskalācijas, ķeroties pie konstitūcijas klauzulas, kas ļauj centrālajai valdībai pārņemt zināmas reģionālās pilnvaras.

«Nepieņemiet nekādus lēmumus, kas saspridzinās dialoga un starpniecības telpu,» pirmdien publiskā uzrunā, vēršoties pie Rahoja un Pudždemona, sacīja Kolau. «Tas ir visdrosmīgākais, ko jūs šobrīd varat darīt.»

Jau ziņots, ka 1.oktobrī Katalonijā notikušajā referendumā, ko Madride uzskata par pretlikumīgu, 90,18% dalībnieku nobalsoja par reģiona neatkarību.

Ja neatkarība tiks pasludināta vienpusēji, Spānijā izraisīsies bezprecedenta konstitucionālā krīze. Līdz šim neviena Eiropas valsts nav apliecinājusi gatavību atzīt neatkarīgu Kataloniju.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

12.12.2017
Ienākt apollo.lv