Basketbolists ar «zelta diplomu» Video Attēlu galerija

Apollo
0 komentāru

Latvijas valstsvienības snaipera Riharda Kuksika runā saklausāms neliels akcents, kurš radies pēc Arizonas štata universitātē pavadītajiem gadiem. Pēdējos gados došanās pāri okeānam, lai ar talantu basketbolā iegūtu labu izglītību Latvijā vairs nav modē, tomēr Rihards izvēlējās šo ceļu un nogāja to līdz galam.

Pagājusī sezona 23 gadus vecajam Kuksikam bija pēdējais gads NCAA čempionātā, taču tas neizvērtās tik sekmīgi kā 2009./2010. gada sezona. Jau pirms pēdējās sezonas tika gūta potītes trauma, no kuras tā pa īstam Rihards nespēja atgūties visu sezonu.

«Vienkārši spēlējām pieci pret pieci sportiskās formas uzturēšanai. Viens spēlētājs paskrēja man apakšā, uzlēcu viņam uz kājas un gandrīz salauzu potīti. Mēģināju atiet, taču ar potītes savainojumiem tā ir - kad vienreiz satraumē, pēc tam katra neveikla kustība atkal un atkal atgādina par to, ka viss nav kārtībā. Sākas lielāka slodze uz citiem muskuļiem un ceļgaliem. Vajadzēja ilgāku laiku rehabilitācijai, bet laika nebija, jo vajadzēja spēlēt. Ar sāpošo potīti un ceļiem mēģināju, taču principā atgriešanās laukumā tika sasteigta,» stāsta Kuksiks. 

«Tagad vēl ir neliela sāpju sajūta reizēm, taču kopumā ir OK un jūtos daudz labāk. Domāju, ka viss būs kārtībā,» optimistisks ir Rihards.

Pēc 2009./2010. gada sezonas Kuksikam bija laba statistika un arī veselība bija kārtībā, turklāt bija arī piedāvājumi kļūt par profesionāli. Tomēr Rihards izvēlējās pabeigt universitāti un paveica to spīdoši.

«Cik tad daudziem profesionāliem sportistiem Latvijā ir universitātes diploms? Tagad man vismaz būs ko darīt, ja beigšu basketbolista karjeru, taču par to gan pašreiz nedomāju. Kā veicās mācībās? Saņēmu apbalvojumu «Scholar Athlete of the Year» par labākajām sekmēm starp visas konferences sportistiem. Esmu par to lepns, jo mūsu konferencē bija tādas universitātes kā Stenforda un Kalifornija (UCLA),» neslēpj Latvijas izlases basketbolists.

Piedāvājam arī nelielu video interviju ar Rihardu, kurā viņš stāsta par pagājušā gada ugunskristībām Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā un gatavošanos šoruden gaidāmajam finālturnīram.

P.S. Atvainojamies par slikto skaņas kvalitāti šajā video un ceram uz mūsu lasītāju (skatītāju) sapratni. Būs labāk!

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Valūtu kursi

18.11.2017
Ienākt apollo.lv