Baško izrauj uzvaru pēdējā pārbaudes spēlē pret Ukrainu

Latvijas valstsvienības basketbolistes šovakar pēdējā pārbaudes spēlē pirms Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra aiz slēgtām durvīm ar 64:63 pieveica Ukrainas izlasi.

Gunta Baško & Tatyana Shypakina

Latvijas komandā ar desmit punktiem izcēlās U-20 izlases līdere Sabīne Niedola, bet pa deviņiem punktiem sakrāja Kristīne Kārkliņa un Zane Tamane.

Šajā mačā sākumā sekmīgāk spēlēja Ukrainas izlase, kas pēc pirmās ceturtdaļas bija vadībā ar 14:17. Otrās ceturtdaļas pirmajā pusē Latvijas izlase spēja panākt 26:19, bet pēc pirmā puslaika Latvijas pārsvars bija jau 11 punkti - 34:23.

Trešo ceturtdaļu sekmīgāk aizvadīja Ukraina un pēc tās rezultāts bija 47:47. Turklāt pēc pirmajām trim ceturtās ceturtdaļas minūtēm ukrainietes jau bija pārņēmušas vadību ar 54:47. Desmit sekundes pirms mača beigām latvietes bija panākušas 61:61, bet ukrainietes atkal spēja izvirzīties vadībā. Tomēr pēdējā uzbrukumā Gunta Baško 2,5 sekundes pirms mača beigām guva divus punktus ar sodu, izcīnot Latvijas izlasei smagu panākumu.

Atgādinām, ka ceturtdien Latvijas basketbolistes pieveica Ukrainas izlasi ar 60:38.

Pirmo Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra spēli latvietes aizvadīs 14. augustā viesos pret Rumāniju, bet vēl apakšgrupā būs jaspēlē ar Serbiju un Izraēlu. Finālturnīrā automātiski iekļūs apakšgrupu uzvarētājas un divas labākās otro vietu ieguvējas.