Batons pārsteidzoši ātrs, Hemiltons — lēns

Apollo
0 komentāru

Britu Pirmās formulas (F-1) pilots Džensons Batons turpināja «Brawn Grand Prix» komandas sekmīgo debiju testu braucienos, uzrādot ātrāko apļa laiku.

Jenson Button

Foto: Reuters

Barselonā notiekošo testa braucienu trešajā dienā Batons kopā veica 130 apļus, kas bija otrais lielākais skaits starp visiem pilotiem, bet otro labāko laiku uzrādījušo «Ferrari» piloti. Felipi Massu Batons apsteidza par 1,041 sekundi. Šis rezultāts arī bija visu trīs testa dienu ātrākais laiks.

Rīta sesijā britu pilots veica pilnu sacīkšu simulāciju ar boksu apmeklējumiem, bet vakara sesijā brauca, it kā norisinātos kvalifikācija.

«Šī bija vēl viena lieliska diena, un visi testi kopumā bija ļoti pozitīvi,» izteicās Batons, kura komanda oficiāli tika dibināta tikai pagājušajā piektdienā, kad bijušais «Honda» komandas vadītājs Ross Brauns to iegādājās no Japānas autobūves giganta.

Komanda, kas iepriekš saucās «Honda», testus nebija veikusi kopš pagājušās sezonas noslēguma novembrī.

Tikmēr kārtējo neveiksmīgo testu dienu aizvadīja «McLaren-Mercedes» un lēnāko rezultātu uzrādīja pagājušās sezonas čempions Lūiss Hemiltons, kas Batonam dienas noslēgumā zaudēja 2,530 sekundes.

«McLaren-Mercedes» pagaidām nav spējusi pielāgoties pirms jaunās sezonas ieviestajām izmaiņām aerodinamikas regulējumos.

«Neskatoties uz to, kādu sniegumu rādām pašlaik, sezonas laikā mēs būsim konkurētspējīga komanda. Tas nozīmē, ka cīnīsimies par uzvaru pasaules čempionātā,» komandas priekšsēdētājs Rons Deniss uzsvēra, ka sezona vēl nav sākusies. «Testu braucienu mērķis ir pārbaudīt savu mašīnu, nevis salīdzināt rezultātus ar citām komandām.»

Kaut arī lielākā daļa komandas pirmssezonas testus beigs ceturtdien, «McLaren-Mercedes» nākamajā sezonā vēl vairākas dienas brauks Heresas trasē.

Šīgada F-1 pasaules čempionāts sāksies 29. martā Melburnā. Pērn tur uzvarēja Hemiltons, kas vēlāk arī kļuva par 2008. gada pasaules čempionu.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Valūtu kursi

21.11.2017
Ienākt apollo.lv