Belokoņam Kirgizstānā piederošā «Manas bank» daļēji atjauno darbību

Apollo
0 komentāru

Pirmdien daļēji atjaunota darbība Valērijam Belokoņam piederošajā «Manas bank» Kirgizstānā, kuras kontroli pārņēmusi pagaidu vadība.

Belokoņam Kirgizstānā piederošā «Manas bank» daļēji atjauno darbību

Foto: Lita Krone/LETA

Kā liecina informācija, kas ievietota Kirgizstānas Nacionālās bankas mājaslapā, daļēji tiek atjaunota «Manas bank», «Āzija Universalbank», «Kirgizkreditbank», «Akil», «Issik-Kul» un «Bank Bakai» darbība.

No pirmdienas plkst.14 norādītajās bankās jāveic fizisko personu, privātu un individuālu uzņēmēju, juridisko personu, Kirgizstānas Republikas rezidentu un nerezidentu apkalpošana, izņemot kredītu un tiem pielīdzināmu aktīvu izsniegšanu, investīcijas kapitālā un vērtspapīros, izņemot valsts vērtspapīrus, kā arī ieguldījumus pamatlīdzekļos un nemateriālajos aktīvos.

«Manas bank» joprojām pastāvēšot aizliegums veikt nerezidentu apkalpošanu.

Kā ziņots, Belokoņam piederošā «Manas bank» Kirgizstānas galvaspilsētā Biškekā kontroli pārņēma opozīcijas nemiernieki.

Ārlietu ministrija (ĀM) nosūtīja notu Kirgizstānai, atgādinot nemieru pārņemtajai valstij par saistību ievērošanu ar Latviju attiecībā uz investīciju aizsardzību.

Kā aģentūrai LETA paskaidroja ĀM preses sekretārs Rets Plēsums, nota tika nosūtīta Latvijas vēstniecībai Taškentā, kas to tālāk nodeva Kirgizstānas Ārlietu ministrijai.

Notā Latvija norādīja, ka Kirgizstānā darbojas vairāki mūsu valsts uzņēmumi, kuri nemieros guvuši materiālus zaudējumus. Latvija lūdza Kirgizstānu nodrošināt mūsu valsts uzņēmēju investīciju aizsardzību, kā to paredz pušu starpā spēkā esošais līgums. Tāpat tika lūgts nodrošināt pilnīgu Latvijas valstspiederīgo, kas atrodas Kirgizstānā, drošību.

Latvija saistībā ar situāciju par mūsu valsts uzņēmēju investīciju aizsardzību informēja arī citu Eiropas Savienības dalībvalstu pārstāvniecības Kirgizstānā, kā arī deva ziņu Eiropas Savienības kolēģiem.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

21.11.2017
Ienākt apollo.lv