Belokoņam piederošais «Blackpool FC» iekļūst Anglijas premjerlīgā

Latvijas biznesmenim Valērijam Belokoņam piederošais futbola klubs «Blackpool FC» šodien kļuva par visu laiku mazāko klubu, kas iekļuvis Anglijas premjerlīgā.

Latvijas uzņēmējam Valērijam Belokoņam piederošais «Blackpool FC» nākamajā sezonā spēlēs Anglijas premjerlīgas čempionātā.

Anglijas «Championship» līgas play-off par iekļūšanu premjerlīgā finālmačā «Blackpool FC» ar 3:2 (3:2) pieveica «Cardiff City» komandu.

Šajā mačā visi vārti tika gūti pirmajā puslaikā. Jau devītajā minūtē Maikls Čopra vadībā izvirzīja «Cardiff City» komandu, bet jau četras minūtes vēlāk Čārlijs Edamss panāca izlīdzinājumu.

Vārtu birums sākās pirmā puslaika izskaņā - sākotnēji 37. minūtē Džo Ledlijs vēlreiz vadībā izvirzīja Kārdifas klubu, pēc trim minūtēm Gerijs Teilors-Flečers panāca 2:2, bet puslaika izskaņā Brets Ormerods jau izvirzīja «Blackpool FC» komandu vadībā.

Otrajā puslaikā pārsvars piederēja «Cardiff City» komandai, bet visi tās centieni atspēlēties bija neveiksmīgi.

Anglijas čempionāta augstākajā līgā «Blackpool FC» pēdējo reizi spēlēja 1971. gadā, bet premjerlīga tika izveidota 1992. gadā.

Pēc iekļūšanas premjerlīgā «Blackpool FC» saņems vairākus desmitus miljonu mārciņu. Pats Belokoņs par šo panākumu vien komandas spēlētājiem apsolījis prēmijās izmaksāt piecus miljonus mārciņu (četrus miljonus latu). Šāda summa ir aptuveni tikpat liela, cik visi «Blackpool FC» futbolisti sezonas laikā nopelna algās, bet mazāka par vienu pašu Džona Terija vai Frenka Lamparda gada algu. Kā vēsta britu mediji, «Blackpool FC» vislabāk apmaksātais spēlētājs pelna 6000 mārciņu nedēļā (5000 latu).

Tiek ziņots, ka kopā «Blackpool FC» par dalību premjerlīgā vien saņems pat 90 miljonus mārciņu (72 miljonus latu), tomēr komandu arī būs nepieciešams ievērojami pastiprināt. Līdz šim Belokoņa klubs lepojās, ka tas spēlētājiem maksā samērīga līmeņa algas, bet daudzām citām komandām tajā pašā laikā ir nopietnas finansiālās problēmas. Piemēram, «Cardiff City» parādi pašlaik ir 15 miljoni mārciņu.

Kopš 2006. gada, kad Belokoņs komandu iegādājās, viņš tajā investējis 4,5 miljonus mārciņu.

«Blackpool FC» dibināts 1877. gadā kā «Victoria Football Club». Kad Belokoņs komandu iegādājās, tā spēlēja Anglijas trešajā spēcīgākajā futbola līgā, bet 2007. gadā komanda pakāpās uz «Championship» līgu. Toreiz vienību pārstāvēja arī latviešu aizsargs Kaspars Gorkšs.

Kluba lielākais sasniegums ir uzvara 1953. gada Anglijas Futbola asociācijas (FA) kausa izcīņā.

LETA jau vēstīja, ka sezonas kopvērtējumā «Championship» turnīrā «Blackpool FC» ierindojās sestajā vietā, bet «Cardiff City» ieguva ceturto vietu.

Čempionāta reglaments paredz, ka vietu Anglijas premjerlīgā automātiski nodrošina pirmo divu vietu ieguvējas sezonas kopvērtējumā, bet trešās līdz sestās vietas ieguvušās komandas sadala atlikušo vienu ceļazīmi uz augstāko Anglijas futbola sabiedrību izslēgšanas spēļu turnīrā.

Čempionātā pirmās divas vietas jau dažas spēļu kārtas pirms tā noslēguma nodrošināja attiecīgi «Newcastle United» un «West Bromwich Albion» komandas, kas premjerlīgā atgriezīsies pēc gada pārtraukuma.

Tikmēr Gorkša pārstāvētā «Queens Park Rangers» (QPR) komanda čempionāta kopvērtējumā ierindojās 13. vietā 24 komandu konkurencē.