Bērni ar salmonelozi saslimuši saplīsušas pannas dēļ

Apollo
0 komentāru

Rīgas 231. bērnudārza virtuvē ēdiena gatavošanai izmantota panna, kas periodiski nedarbojas, līdz ar to pārtikas produkti dažkārt netika pietiekami termiski apstrādāti, liecina Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) veiktā pārbaude bērnudārza virtuvē.

PVD pārbaudi bērnudārza virtuvē veica uzreiz pēc tam, kad no Sabiedrības veselības aģentūras saņēma informāciju par četriem saslimšanas gadījumiem ar akūtu zarnu infekciju, portāls «Apollo» uzzināja PVD.

Lai gan PVD inspektori virtuvē nekonstatēja higiēnas prasību pārkāpumus un pārbaudes brīdī darbojās arī visas tehnoloģiskās iekārtas, sarunājoties ar bērnudārza personālu, atklājās, ka virtuvē tiek izmantota novecojusi panna, kas dažkārt nedarbojas.

Ja bērnudārza virtuves darbinieki, ievērojot normatīvajos aktos noteikto, būtu regulāri kontrolējuši vai nu pannas, vai gaļas iekšējo temperatūru, visticamāk, bērni nebūtu inficējušies ar salmonelozi, jo gaļas iekšējai temperatūrai sasniedzot +73 grādus, slimību izraisītāji iet bojā.

Turklāt virtuves darbinieki temperatūras mērījumus neveica, arī zinot, ka panna nav darba kārtībā un mēdz neuzkarst līdz vajadzīgajai cepšanās temperatūrai.

PVD par konstatētajiem pārkāpumiem šīs nedēļas beigās bērnudārza administrācijai piemēros administratīvo sodu.

PVD veicis arī putnu gaļas piegādātāja pārbaudi. Ir noņemts putnu gaļas paraugs un nosūtīts laboratoriskai pārbaudei. Izmeklējumu rezultāti gaidāmi šīs nedēļas vidū.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

21.11.2017
Ienākt apollo.lv