Bērnu pārcelšana uz citu skolu nav risinājums

Apollo
35 komentāri

Ja mēs visus blēņdarus pārcelsim uz citām skolām, kāds varbūt sagribēs pārcelt arī uz citu valsti vai ar vienvirziena biļeti uz mēnesi - tā, atbildot uz jautājumu, kas būtu jāsaka vecākiem, kuri nesaprot, kāpēc varmākas netiek pārceltas uz citām skolām, sacīja Labklājības ministrijas Bērnu un ģimenes politikas departamenta direktore Līvija Liepiņa.

Bērnu pārcelšana uz citu skolu nav risinājums

Foto: MTSOfan, CC BY-NC-SA 2.0

Liepiņa intervijā laikrakstam «Diena» sacīja, ka tas nav risinājums un sabiedrībai jāsaprot, ka, lai mēs justos  labi, nevaram tikai norobežoties – ir jākļūst atvērtākiem un jāpalīdz.

«Ar nosodījumu iedzenot kādu ģimeni stūrī, mēs diez vai to iedrošinām risināt problēmas. Jā, LM atbalstīja grozījumus, ka ārkārtas gadījumos mācību gada ietvaros uz laiku līdz mēnesim bērnam varētu piemērot mājmācību, kas gan netika atbalstīti. Uzskatījām, ka vecākiem tas būtu vēl viens stimuls saprast, ka problēma ir viņu lauciņā,» sacīja Liepiņa.

Viņa norādīja, ka šobrīd vienīgā izeja ir bāriņtiesas piesaistīšana, un riska grupā nav tikai alkoholiķi, bet arī tās ģimenes, kur bērni ir pāraprūpēti un vecāki iedomājušies, ka viņu atvases ir indigo. «Atsevišķos gadījumos šādiem vecākiem būtu jāierobežo aizgādes tiesības,» sacīja Liepiņa.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

18.11.2017
Ienākt apollo.lv