Bērnu reanimatologs: vecāki nedraudzējas ar galvu

Apollo
0 komentāru

Slimnīcu uzņemšanas nodaļas un traumpunkti ir pārpildīti ar traumas guvušiem bērniem un traumatismam ir tendence pieaugt.

Bērnu reanimatologs: vecāki nedraudzējas ar galvu

Foto: Ieva Čīka/LETA

Bērnu reanimatoloģe Arta Bārzdiņa intervijā telekompānijas LNT raidījumam «900 sekundes» atzina, ka viņai radies priekšstats, ka cilvēki vai nu dzīves steigā vai vērtību skalas zuduma laikmetā nedraudzējas ar galvu.

«Nav vajadzīga smalka izglītība, bet jāizvērtē, ko bērns ir spējīgs izdarīt savā vecumā
Vai tiešām ir grūti savākt elektriskās tējkannas vadu, kas karājas pāri galda malai. Vai elektrisko tējkannu, kurā ir verdošs ūdens, palikt uz galda vidu,» viņa uzsvēra.

Saskaņā ar jaunākajiem datiem, visbiežāk traumas bērni gūst mājās – 54% gadījumu un 85% gadījumu tas noticis ar bērniem, kuri nav vecāki par vienu gadu.

Bārzdiņa skaidroja, ka tas ir vecāku, pieskatītāju, auklīšu vai vecāku neuzmanības rezultātā, jo netiek pietiekami novērtēta situācija. «Tā ir dzīves vieglprātība» viņa noteica.

Visbiežāk tā ir applaucēšanās ar verdošu šķidrumu vai kritiens no augstuma. Reanimatoloģe bērna galvu salīdzināja ar zirnekļutīklu – ja to izjauc, tad atpakaļ salikt vairs nevar. Un tieši tas pats esot ar maza bērna galvas traumām – nekad vairs nebūs tāpat, kā bijis pirms traumas.

Pēc viņas domām, vecāku lielāka uzmanība pasargātu bērnus no smagām traumām.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

20.11.2017
Ienākt apollo.lv