Bērziņš gūst 12 punktus NBA pirmsdrafta treniņnometnes pēdējā spēlē

1 komentārs

Latvijas basketbolists Jānis Bērziņš guvis 12 punktus prestižās Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) pirmsdrafta treniņnometnes Itālijā - «adidas Eurocamp» - pēdējā spēlē.

Bērziņš laukumā pavadīja 36 minūtes, guva 12 punktus, kas bija labākais rādītājs komandā, kā arī izcīnīja septiņas atlēkušās bumbas, palīdzot sevis pārstāvētajai vienībai uzvarēt ar rezultātu 53:45.

Pretinieku komandā spēlēja cits Latvijas basketbolists Jānis Timma, kurš nospēlētajās 26 minūtēs guva deviņus punktus un izcīnīja četras atlēkušās bumbas, taču paspēja iedzīvoties acs savainojumā.

Pateicoties veiksmīgajam sniegumam, Bērziņš izpelnījās dalību nometnes «All Star» spēlē, taču Timmam acs savainojuma dēļ tā bija jāizlaiž.

Tiek runāts, ka par Timmu interesējas astoņi NBA klubi.

Pēdējo 11 gadu laikā no «adidas Eurocamp» nometnes līdz NBA durvīm nokļuvuši kopumā 80 spēlētāji.

Timma ir pieteicies šīgada NBA jauno spēlētāju izvēles draftam. Jaunie basketbolisti atteikties no došanās uz draftu var līdz 17. jūnijam, bet spēlētāji, kas to neizdarīs un netiks izvēlēti draftā, nākamgad vairs nedrīkstēs kandidēt.

Iepriekš izskanējušas runas, ka Timma uz draftu pretendē vien sevis reklamēšanas nolūkos un, visticamāk, atteiksies no drafta, lai, iespējams, censtos tajā iekļūt nākamgad.

NBA šī gada drafts risināsies 27. jūnijā Ņujorkā.

Pašlaik 20 gadus vecais Timma «Ventspils» rindās šosezon kļuva par Baltijas Basketbola līgas (BBL) čempionu un fināla vērtīgāko spēlētāju, kā arī par Latvijas vicečempionu.

Savukārt 20 gadus vecais Bērziņš šosezon bija «Valmieras» komandas līderis, palīdzot klubam tikt pie Latvijas čempionāta bronzas medaļas.