Bērziņš par «Vienotības» «trusīšiem» un to, kas slēpjas aiz Dombrovska miera

Apollo
0 komentāru

«Politiskā apvienība «Vienotība» ir kā cepure ar četriem trusīšiem - gan baltiem, gan melniem. Katrs no tiem grib skriet savā virzienā,» tā koalīcijā vadošo partiju intervijā radio «Baltkom 93,9» tēlaini aprakstījis bijušais deputāts Gundars Bērziņš, komentējot apvienības vidū valdošās nesaskaņas.

Bērziņš par «Vienotības» «trusīšiem» un to, kas slēpjas aiz Dombrovska miera

Foto: Krists Spruksts/LETA

Bērziņš uzskata, ka jaunās valdības veidošana uzsākta neveiksmīgi.

«Politiķis ir kā bruņurupucis - viņš pēc savas būtības ir mīkstmiesis. Viņu sargā bruņas, kas ir tautas dāvātā uzticība, augstais reitings vēlētāju vidū. Kamēr tas tā ir, šim mīkstmiesim nekas nedraud. Tomēr šīs bruņas kalcija trūkuma dēļ ar lauku kļūst trauslas, tās var salauzt ar vismazāko sitienu. Tā bija ar [Andri] Šķēli ar [Eināru] Repši. «Vienotībai» pagaidām ir ļoti cietas bruņas, taču tās strauji kļūst trauslas. Un pirmais cēlonis šim apstāklim ir alkatība amatu sadalē valdībā un Saeimā. Ir daudz, daudz alkatības un ļoti  maz ideju. Viņu valdības deklarācijā ūdens ir vairāk, nekā Klusajā okeānā, kvalitatīvu priekšlikumu ekonomiskās situācijas uzlabošanā nav. Un ne pie kā laba tas nenovedīs,» prognozē Bērziņš.

Pēc Bērziņa domām, balsojot par Dombrovski, tauta balsojusi par skaidrību, mieru un stabilitāti. «Bet, ja nu aiz šī miera slēpjas nezināšana un zināšanu trūkums? Problēmas neapzināšanās, bezcerība, ideju trūkums, kas arī rada šo mieru?» jautā Bērziņš.

Bērziņš «Vienotību» vaino arī pašu izvirzīto principu neievērošanā. Sarmīte Ēlerte visu laiku sludinājusi, ka jāņem vērā tautas viedokli, taču tajā pat laikā Ints Dālderis, kuru atbalsta vairums kultūras darbinieku, savā amatā nepaliks, norāda Bērziņš.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

19.09.2017
Ienākt apollo.lv