Bezdarbnieka pabalsta saņēmēju skaits var pārsniegt 50%

Apollo
0 komentāru

Nodarbinātības Valsts aģentūras direktore Baiba Paševica norāda, ka bīstama situācija izveidojas, ja bezdarbnieka pabalsta saņēmēju skaits pārsniedz 50%.

Bezdarbnieka pabalsta saņēmēju skaits var pārsniegt 50%

Foto: Evija Trifanova/LETA

Intervijā laikrakstam «Diena» Paševica atklāj, ka līdz sešiem mēnešiem no visiem bezdarbniekiem bez darba ir 57%. No sešiem mēnešiem līdz gadam — 30%.

«Jo ilgāk cilvēks ir bez darba, jo grūtāk viņam to atrast,» saka Nodarbinātības Valsts aģentūras direktore, piebilstot, ka arī labajos laikos, piemēram, 2007. gadā, kad Latvijā bija 52 000 bezdarbnieku, pabalstu saņēma vidēji puse. Bīstamāk ir tad, ja šis rādītājs ir stipri virs 50%.

Viņasprāt, ir ļoti liela varbūtība, ka Latvijā pabalsta saņēmēju skaits pārsniegs 50%. Līdz gada beigām šādu cilvēku var būt ap 80 000.

Paševica stāsta, ka pašlaik piepildījies vidējais scenārijs. Skatoties uz samazinājumu, kāds paredzēts nākamgad, ir skaidrs, ka saruks iekšējais tirgus, un loģiski, ka tiks samazinātas darbvietas un bezdarbnieku skaits pieaugs vēl vairāk.

«Ja politiķi vairāk nolems virzīties pa nodokļu celšanas ceļu, jāskatās, kuri no tiem augs un kā tas ietekmē darba devējus. Es vairāk sliektos domāt, ka šajā brīdī mums vairāk būtu jādomā par nodokļu celšanu, nevis izdevumu samazināšanu, jo pēdējais solis ir vērsts uz tirgus samazināšanu. Tas, cik liels varētu būt šis bezdarba pieaugums nākamgad, vēl jārēķina,» uzskata Paševica.


Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

20.11.2017
Ienākt apollo.lv