Bezmaksas brīvā laika centri Rīgas bērniem

Apollo
0 komentāru

Klāt vasara un ilgi gaidītais skolēnu brīvlaiks. Kā lietderīgi un interesanti pavadīt garās brīvdienas, ko iesākt vasaras lietainajās dienās, kā iepazīties ar jauniem draugiem un gūt jaukus vasaras piedzīvojumus? Šie un līdzīgi jautājumi nodarbina ne vien skolēnus, bet arī bērnu vecākus. Palīdzot rast atbildes uz šiem jautājumiem Rīgas pašvaldība vasarā piedāvā iesaistīties vairāk kā 200 nometnēs, tajā skaitā 75 – atklātajās, apmeklēt brīvā laika centrus un istabas, kā arī doties uz bibliotēkām un iesaistīties to rīkotajās akcijās.

Bezmaksas brīvā laika centri Rīgas bērniem

Foto: Apollo

Rīgā Izglītības, kultūras un sporta departamenta padotībā darbojas 22 brīvā laika centri, kuros bērniem un jauniešiem iespēja radoši darboties, organizēt pašiem dažādus pasākumus, spēlēt novusu, biljardu, dziedāt karaoke, lasīt grāmatas, skatīties televīzijas pārraides un saistošas videofilmas, vai vienkārši satikties ar vienaudžiem un jaukā kompānijā pavadīt laiku. Brīvā laika istabas atrodas vairākās skolās, kā arī Bērnu un jauniešu centros visos Rīgas mikrorajonos. Turklāt, bērniem, kuri apmeklē centrus obligāti nav jābūt šo iestāžu audzēkņiem. Brīvā laika centrā strādā pedagogi, kuri labprāt darbojas kopā ar bērniem un jauniešiem, taču ļauj radoši darboties arī pašiem, uzņemoties  tikai pieskatītāja funkcijas. Brīvā laika centru apmeklējumi ir bezmaksas, līdz ar to, tā ir lieliska alternatīva nometnēm, kurās vecāki, finansiālu apsvērumu dēļ, ne vienmēr var atļauties sūtīt savus bērnus. Brīvā laika centru darba laiks vasaras mēnešos pieejams vortālā www.e-skola.lv sadaļā Jauniešiem.

Tāpat vasaras mēnešos interesanti pavadīt brīvo laiku iespējams, apmeklējot Rīgas centrālās bērnu bibliotēku filiāles, kas piedāvā kopā ar draugiem vai vienatnē lasīt grāmatas un «sērfot» internetā. Turklāt bibliotēkas bērniem piedāvā iesaistīties izglītojoši izklaidējošās akcijās un konkursos: «Uzmanību! Džeki lasa» , orientēšanās spēlē «Pazīsti Āgenskalnu», «Vasaras lasīšanas akcijā», viktorīnā «Ugunsmīkla» un vinnēt dažādas balvas. Bibliotēku piedāvājumi vasarā meklējami mājas lapā: www.rcb.lv sadaļā RCB bērniem.

Bez tam Rīgā Labklājības departamenta padotībā darbojas arī pieci dienas un atbalsta centri, kas piedāvā bērniem un jauniešiem pilnveidot savas sociālās, saskarsmes un praktisko iemaņu prasmes, interesanti, lietderīgi un saturīgi pavadīt brīvo laiku, iegūt jaunus draugus, piedalīties sporta un kultūras pasākumos, dažādās interešu nodarbībās un citās aktivitātēs zinošu sociālo darbinieku, pedagogu un citu speciālistu vadībā. Turklāt tajos tiek nodrošinātas sociālā darbinieka konsultācijas bērnu vecākiem. Visi Dienas centru pakalpojumi ir bez maksas. Rīgas Sociālā dienesta Dienas centri bērniem: Latgales priekšpilsētā DC «Čiekurs» Aglonas iela 35/1, «Kamene» Salnas iela 2; Kurzemes rajonā DC «Skudrupūznis» Vaidelotes iela 13; Ziemeļu rajonā DC «Vecmīlgrāvis» Emmas iela 3; Vidzemes priekšpilsētā un Centra rajonā Atbalsta centrs bērniem un ģimenēm Ieriķu ielā 2B. Informācija par dienas centriem pieejama interneta vietnē www.ld.riga.lv .

Bērni un vecāki, izmantojiet Rīgas pašvaldības piedāvātās bezmaksas brīvā laika pavadīšanas iespējas!

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Jaunākais no izklaides

Vairāk

Valūtu kursi

20.10.2017
Ienākt apollo.lv