Bičkovičs pret KNAB un DP apvienošanu

Apollo
0 komentāru

Augstākās tiesas priekšsēdētājs Ivars Bičkovičs uzskata, ka Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) un Drošības policijas (DP) funkcijas tomēr ir pārāk atšķirīgas, lai abas šīs iestādes apvienotu.

Bičkovičs pret KNAB un DP apvienošanu

Foto: AFI

«No profesionālā viedokļa, neuzskatu, ka KNAB un DP būtu apvienojami. KNAB tomēr veic arī korupcijas novēršanas darbu, ne tikai represīvo darbu,» telekompānijas LNT raidījumā «900 sekundes» norādīja Augstākās tiesas vadītājs.

Bičkovičs sacīja, ka abu iestāžu funkcijas un darba metodes ir atšķirīgas, tāpēc tikai šā iemesla dēļ nav apvienojamas.

Jau ziņots, ka valsts pārvaldes reorganizācijas plānā iekļauts arī KNAB, ko iecerēts apvienot ar kādu citu tiesībsargājošo iestādi. Tā liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija. Reorganizācijas plānā paredzēts DP apvienot ar KNAB vai arī saglabāt atsevišķas iestādes. Vēl viens variants paredz iespēju Informācijas analīzes dienestu apvienot ar KNAB.

KNAB priekšnieka vietniece Juta Strīķe aģentūrai LETA sacīja, ka viņas kā biroja priekšnieka vietnieces rīcībā šādas informācijas neesot un viņu par KNAB reorganizācijas plāniem neviens neesot informējis.

Strīķe pašlaik nevarēja praktiski iedomāties KNAB apvienošanu ar DP, jo institūciju funkcijas ir pārāk atšķirīgas, proti, DP izmeklē noziegumus pret valsti, bet KNAB — koruptīvos noziegumus valsts institūcijās.

«Tās ir pavisam dažādas sadaļas, mūsu kompetences ļoti reti ir šķērsojušās,» skaidroja Strīķe, norādot, ka DP funkcijas ir daudz tuvākas Satversmes aizsardzības birojam. «Tas man liktos vairāk loģiski,» šādu iespējamo apvienošanu vērtēja Strīķe.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

19.10.2017
Ienākt apollo.lv