Biedriņš: Tēvs mīlēja disciplīnu, bet māte deva vairāk brīvības

Apollo
19 komentāri

Latvijas vienīgo pārstāvi NBA Andri Biedriņu par labu basketbolistu izaudzinājusi viņa tēva disciplīna, Jūtas «Jazz» kluba radiokanālam atzinis pats spēlētājs.

Andris Biedriņš

Foto: R. Oliņš/Apollo

Šī Biedriņam ir jau desmitā sezona pasaules spēcīgākajā basketbola līgā, un to viņš iesācis jaunā komandā, taču potītes savainojuma dēļ viņš vēl nav aizvadījis nevienu maču.

Biedriņš atklāja, ka liela loma līdz šim dzīvē sasniegtajam bijusi viņa tēvam. «Viens no manas dzīves lielākajiem iedvesmotājiem bija tēvs, jo viņš bija stingrs. Viņš veda mani uz treniņiem un pēc tiem sagaidīja pie izejas. Nekur nevarēju doties un nelietderīgi izšķērdēt laiku vai nerādīties treniņos. Viņš vienmēr bija līdzās. Sēdēja treniņos un katrā spēlē. Tēvs mīlēja disciplīnu.»

Tikmēr Biedriņa māte - pretēji tēvam - devusi dēlam vairāk brīvības. «Taču vienmēr zināju, ka esmu «dimbā», kad viņa sauca palīgā tēvu. Domāju, ka māte vislaimīgākā bija tad, kad dāvāju viņai mazdēlu un kad tiku NBA.»

«Jazz» klubā Biedriņam uz krekla ir 11. numurs, bet iepriekšējā komandā Goldensteitas «Warriors» latvietis laukumā cīnījās ar skaitli 15 uz formastērpa.

«11. numuram nav īpašas nozīmes. Ar to esmu spēlējis jau Latvijas izlasē, kā arī ar 14. un 15. Jūtas klubā 15. numurs jau bija aizņemts, tāpēc izvēlējos 11., jo tā nebija nevienam,» sacīja Biedriņš.

Jau vēstīts, ka Biedriņu ar «Jazz» saista vēl viens līguma gads, kurā viņš nopelnīs deviņus miljonus dolāru (4,68 miljonus latu).

Pagājušā sezona Biedriņam bija sliktākā viņa deviņus gadus ilgajā NBA karjerā. «Warriors» rindās latvietis aizvadīja 53 regulārā čempionāta spēles, kurās guva vidēji 0,5 punktus un izcīnīja 2,9 atlēkušās bumbas. Salīdzinājumam - 2008./2009. gada sezonā Biedriņš vidēji ik spēlē guva 11,9 punktus un izcīnīja 11,2 atlēkušās bumbas.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Valūtu kursi

13.12.2017
Ienākt apollo.lv