Bils Geitss rada jaunu «superēdienu», kas glābs pasauli

Apollo
0 komentāru

Kompānijas «Microsoft» dibinātājs Bils Geitss ķēries pie jauna projekta - viņš ievieš jaunus augu paveidus, kuros būs atrodami visi cilvēka organismam nepieciešamie vitamīni un minerālvielas, vēstī  «The Sunday Times».

Bils Geitss rada jaunu «superēdienu», kas glābs pasauli

Foto: Scanpix/AP

Zinātnieki šo augu jau nodēvējuši par «superēdienu», kura pamatā ir mūsdienu lauksaimniecībā izmantotais kultūraugs sorgo. Pašlaik zinātnieku grupa strādā pie tā, lai ar ģenētiskās inženierijas palīdzību iegūtu jauna veida sorgo, kas nākotnē spēs aizstāt visus pārtikas produktus.

Zinātnieku mērķis ir radīt unikālu produktu, kas saturēs visu, kas nepieciešams cilvēka organisma normālai attīstībai.

Sorgo par pamatu jaunajam «superēdienam» izvēlēts tādēļ, ka tas spēj izdzīvot visnelabvēlīgākajos klimatiskajos apstākļos.

Bez tam, augšanas procesā tam nepieciešams ļoti maz ūdens. Pagaidām sorgo satur pārāk maz cilvēka organismam nepieciešamo vielu.

Britu mediji atzīmē, ka cilvēcei šobrīd ļoti nepieciešams šāds jauns produkts, jo trīs ceturtdaļas dzeramā ūdens dabā tiek izmantots uzturā lietojamo augu laistīšanai. Līdz ar globālo sasilšanu sausums aptvers aizvien lielākas teritorijas, un simtiem miljonu cilvēku draudēs bada nāve, bet miljardiem - nepietiks dzeramā ūdens.

Auga ražošanā šobrīd ieguldīti aptuveni 20 miljoni no Bilam Geitsam piederošā fonda. Fonds šobrīd tāpat izskata iespēju izveidot ekoloģiski nekaitīgus pesticīdus un jaunus paņēmienus, kā skarbos apstākļos saglabāt ražu.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

17.10.2017
Ienākt apollo.lv