Bin Ladena pavārs atzinies sakaros ar teroristiem

Apollo
0 komentāru

Bijušais Osamas bin Ladena pavārs paziņojis, ka tam bijuši sakari ar starptautisko teroristu tīklu «Al Qaeda» un viņš finansiāli atbalstījis teroristus, atsaucoties uz tiesas pārstāvja Džo Della Vedova teikto, vēsta aģentūra «Reuters».

Bin Ladena pavārs atzinies sakaros ar teroristiem

Foto: Gatis Dieziņš/LETA

Bijušā pavāra Lbrahima al Kosi lietas izskatīšana amerikāņu bāzē Guantanamo sākās vakar, 7. jūlijā. Sudānā dzimušo al Kosi apsūdz tajā, ka viņš palīdzējis Osamam bin Ladenam pēc ASV militārpersonu iebrukuma 2001. gadā slēpties Afganistānas Tora - Bora alās. Pēc militārpersonu teiktā, al Kosi pildijis pasaules noziedznieka numur viens gan šofera, gan miesassarga pienākumus.

Apsūdzētais atzinies, ka vismaz kopš 1996. gada sadarbojies ar «Al Qaeda», pilnīgi apzinoties, ka palīdz teroristiem. 50 gadīgais vīrietis arī paziņojis, ka piedalījies karadarbībās pret amerikāņu militārpersonām.

Ibrahimu al Kosi aizturēja 2001. gadā Afganistānā. 2002. gadā viņš tika pārvests uz Guantanamo. Dzo Della Vedovs paziņojis, ka al Kosi draud mūža ieslodzījums. Jau zināms, ka 9. augustā bāzē ieradīsies ASV Armijas virsnieku grupa, kura apspriedīs iespējamo sodu bijušajam pavāram.

Al Kosi atzīšanās tiek vērtēta kā pirmais ASV prezidenta Baraka Obamas programmas, pēc kuras terorismā aizdomās turamo lietas ir jāizskata amerikāņu tiesās, panākums. Šī programma, bez visa cita, ir vērsta uz to lai pakāpeniski Guantanamo likvidētu cietumu, kur pašlaik tiek turēts 181 ieslodzītais.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

17.11.2017
Ienākt apollo.lv