Birokrātija kavē cilvēkltirdzniecības upuru rehabilitāciju

Apollo
0 komentāru

Neformālā sanāksmē trešdien Iekšlietu ministrijas, Ārlietu ministrijas, Labklājības ministrijas, Valsts policijas un Valsts robežsardzes pārstāvji ar ASV Vēstniecības Latvijā pārstāvjiem pārrunāja jautājumus, kas saistīti ar Latvijas kompetento iestāžu progresu cīņā ar cilvēktirdzniecību. Tāpat pārrunāts izmeklējamo lietu skaits, personu nosūtīšanu seksuālai izmantošanai un šo noziegumu izdarīšanas tendences.

Birokrātija kavē cilvēkltirdzniecības upuru rehabilitāciju

Foto: SCANPIX/AP

ASV pārstāvji īpašu uzmanību vērsa uz nepieciešamību pēc iespējas plašāk iesaistīt nevalstisko sektoru rehabilitācijā. Viens no svarīgākajiem jautājumiem bija saistībā ar cilvēktirdzniecības upuru rehabilitāciju un nepieciešamību pēc tiesiskā regulējuma pilnveides, kas samazinātu birokrātiju un paātrinātu nepieciešamā finansējuma piešķiršanu nevalstiskajām organizācijām.

Tostarp apsprieda ar fiktīvajām laulībām saistītos jautājumus. Šī cilvēktirdzniecības forma īpaši izplatīta ir Īrijā, kur tiek iesaistītas arī Latvijas pilsones. Īrijā fiktīvas laulības netiek uzskatītas par likumpārkāpumu,tāpēc tas apgrūtina Latvijas policijas darbu, jo noziegumu īstenošanā iesaistītās personas netiek sauktas pie kriminālatbildības. Šobrīd Valsts policija ir panākusi, ka Eiropas Savienības aģentūra «Eurojust» paudusi gatavību noteikt šo noziegumu apkarošanu kā prioritāti.

Tāpat ne mazāk svarīgs jautājums ir par apmācības programmām policijas un robežsardzes darbiniekiem, kā arī prokuroriem un tiesnešiem.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

19.11.2017
Ienākt apollo.lv