Bjerndālena sods atcelts un rekords atjaunots

Starptautiskās Biatlona savienības (IBU) apelācijas tiesa šodien nolēma atcelt Ūlem Eināram Bjerndālenam piešķirto sodu par trases neievērošanu.

Ole Einar Bjoerndalen

Tādējādi norvēģis tomēr kļuva par pasaules čempionāta 12,5 kilometru iedzīšanas sacensību uzvarētāju un izcīnīja 12. zelta medaļu vēsturē, uzstādot rekordu.

Jau ziņots, ka IBU pēc šodien notikušajām sacensībām nolēma piešķirt sodu par trases neievērošanu vairākiem sportistiem, to skaitā Bjērndālenam, kurš beigās tika klasificēts tikai trešajā vietā. Biatlonistu pārstāvošās federācijas iesniedza apelāciju par piešķirtajiem sodiem, un IBU speciālisti, izvērtējot sacensību videomateriālus, secināja, ka sodīto sportistu izdarītais nepareizais pagrieziens viņu uzrādīto laiku pozitīvi neietekmēja.

Rezultātā zelta medaļu saņēma krievs Maksims Čudovs, kurš sākotnēji finišā ar trīs kļūdām norvēģim zaudēja 41,7 sekundes. Bet otrā vieta tika Norvēģijas biatlonistam Aleksanderam Ūsam, kas šaušanās pieļāva trīs kļūdas un finišā no Čudova atpalika par 11,1 sekundi.

Pēc soda atcelšanas Bjerndālens tomēr kļuva par pirmo biatlonistu, kurš izcīnījis 12 pasaules čempionāta zelta godalgas, apsteidzot vācieti Franku Luku un krievu Aleksandru Tihonovu. Tāpat norvēģu biatlonists izcīnījis arī savas karjeras 86. uzvaru Pasaules kausa izcīņas posmos, kas skaitās kopā ar pasaules čempionātu uzvarām, panākot leģendāro zviedru biatlonistu Ingmāru Stēnmarku.

Latvijas izlases līderis Ilmārs Bricis pēc sprinta bija 25. vietā, bet iedzīšanā pieļāva astoņas kļūdas un sākotnēji tika klasificēts 38. vietā, bet pēc sodu piešķiršanas pacēlās uz 34. vietu. Tomēr pēc galīgo sodu piešķiršanas Bricim protokolā ierakstīta 38. vieta.