Bjerndālens triumfē arī klasikā, Brici pieviļ šaušana

Pasaules biatlona čempionātā 20 kilometru klasiskajā distancē šodien uzvaru izcīnīja Norvēģijas biatlonists Ūle Einārs Bjerndālens.

Ole Einar Bjoerndalen

Uzvarētājs distanci veica 52 minūtēs un 28 sekundēs. Četrās šaušanās viņš pieļāva trīs kļūdas un finišā par 14,1 sekundi apsteidza otrās vietas ieguvēju vācieti Kristofu Štefanu, kas šaušanās pieļāva tikai vienu kļūdu.

Trešajā vietā ierindojās horvātu biatlonists Jakovs Faks, kas savu vienīgo kļūdu pieļāva pēdējā šaušanā un no uzvarētāja atpalika 17,1 sekundi, tikai par 0,9 sekundēm apsteidzot ceturtās vietas ieguvēju Francijas biatlonistu Simonu Fursadu.

Latvijas izlases līderis Ilmārs Bricis vēl pirms trešā apļa šautuves ieņēma sesto vietu, līdz tai šaujot bez kļūdām, taču trešajā šaušanā viņš pieļāva trīs kļūdas un izkrita no pirmā divdesmitnieka. Bricis pieļāva divas kļūdas arī pēdējā apļa šaušanā un finišā uzrādīja 48. laiku, no Bjērndālena atpaliekot četras minūtes un 36,5 sekundes.

Pārējie Latvijas pārstāvji izcīnīja vietas astotajā desmitniekā — Gints Rozenbergs šaušanās kļūdījās četras reizes un ierindojās 73. vietā, Jānis Pleikšnis šautuvē pavisam pieļāva tikai trīs kļūdas, tomēr finišā uzrādīja tikai 75. rezultātu, bet Kristaps Lībietis ieguva 77. vietu, kļūdoties piecas reizes.

Bjerndālenam šī bija jau 13. uzvara pasaules čempionātos. Jau ziņots, ka svētdien pēc uzvaras iedzīšanas sacensībās Bjerndālens kļuva par pirmo biatlonistu, kurš izcīnījis 12 pasaules čempionāta zelta godalgas, apsteidzot vācieti Franku Luku un krievu Aleksandru Tihonovu.