Bjerndālens uzvar sprintā, Bricis 25. vietā

Pasaules čempionātā biatlonā desmit kilometru sprinta sacensībās vīriešiem sestdien uzvaru izcīnīja Norvēģijas sportists Ole Einārs Bjerndālens, kļūstot par deviņkārtējo pasaules čempionu, bet Latvijas pārstāvji Ilmārs Bricis un Edgars Piksons kvalificējās iedzīšanas sacensībām svētdien.

Bjerndālens divās šaušanās pieļāva divas kļūdas un distanci veica 24 minūtēs un 16,5 sekundēs, finišā tikai par 1,2 sekundēm apsteidzot otrās vietas ieguvēji, savu tautieti Lāšu Bergeru, kurš arī pieļāva divas kļūdas.

Arī trešo vietu ieņēma Norvēģijas sportists - Halvars Hannevolds, kas šaušanās nekļūdījās ne reizi un finišā no uzvarētāja atpalika 12,5 sekundes.

Latvijas izlases līderis Ilmārs Bricis pieļāva trīs kļūdas, ieņemot 25. vietu. No Bjerndālena Bricis atpalika par vienu minūti un 45,3 sekundēm, bet Piksons ar divām kļūdām ierindojās 59. vietā, uzvarētājam zaudējot trīs minūtes.

Vēl divi Latvijas biatlonisti iedzīšanas sacensībām nekvalificējās. Kristaps Lībietis šaušanās pieļāva divas kļūdas un finišā Bjerndālenam zaudēja trīs minūtes un 24,2 sekundes, ieņemot 75. vietu, bet Jānis Pleikšnis ar astoņām kļūdām ierindojās 117. vietā, no uzvarētāja atpaliekot septiņas minūtes un 30,2 sekundes.

Kopumā finišēja 120 biatlonisti, bet iedzīšanas sacensībām kvalificējās 60 labākie sportisti sprinta vērtējumā.