«Blackhawks» pēdējās minūtēs izrauj uzvaru un izcīna Stenlija kausu Video

22 komentāri

Čikāgas «Blackhawks» komanda aizvadītajā naktī otro reizi pēdējo četru gadu laikā izcīnīja pasaules hokeja kārotāko trofeju - Stenlija kausu.

Džonatans Teivss

Finālsērijas sestajā spēlē «Blackhawks» viesos ar 3:2 pieveica Kaspara Daugaviņa pārstāvēto Bostonas «Bruins» komandu, sērijā triumfējot ar 4-2, bet Daugaviņš izlaida otro maču pēc kārtas.

Spēles 8. minūtē mājiniekus vadībā izvirzīja Kriss Kellijs, otrās trešdaļas 5. minūtē Džonatans Teivss panāca izlīdzinājumu, bet trešā perioda 13. minūtē Milans Lučičs atguva vadību Bostonas komandai.

Izšķirošie notikumi risinājās spēles pēdējās minūtēs - izlīdzinājumu «Blackhawks» panāca tikai minūti un 16 sekundes līdz mača beigām, kad izcēlās Braiens Bikels, bet 59 sekundes līdz cīņas beigām Deivs Bolends izrāva viesiem uzvaru.

Par Stenlija kausa izcīņas vērtīgāko spēlētāju tika atzīts Čikāgas komandas amerikāņu uzbrucējs Patriks Keins, kurš play-off spēlēs guva deviņus vārtus un atdeva desmit rezultatīvas piespēles.

Atgādinām, ka sērijas pirmajā mačā «Bruins» viesos zaudēja trešajā papildlaikā (3:4), bet otrajā mačā Čikāgā papildlaikā revanšējās ar 2:1. Trešajā spēlē «bostonieši» savā laukumā uzvarēja ar 2:0, ceturtajā spēlē papildlaikā piekāpās ar 5:6, bet piektajā mačā viesos zaudēja ar 1:3.

«Blackhawks» komanda Stenlija kausu iepriekšējo reizi izcīnīja 2010. gadā, kad finālsērijā ar 4-2 pieveica Oskara Bārtuļa pārstāvēto Filadelfijas «Flyers».