Blūmam deviņi punkti pret Volgogradas «Krasnij oktjabr»

2 komentāri

Svētdien VTB bankas rīkotās Vienotās basketbola līgas (VBL) regulārā čempionāta spēlē produktīvu sniegumu demonstrēja Latvijas izlases aizsargs Jānis Blūms, taču tas neglāba viņa pārstāvēto Kazahstānas čempionvienību «Astana» no zaudējuma.

Blūmam deviņi punkti pret  Volgogradas «Krasnij oktjabr»

«Astana» izbraukumā ar rezultātu 88:103 (20:25, 20:26, 29:19, 22:33) piekāpās Volgogradas «Krasnij oktjabr» komandai no Krievijas.

Blūms laukumā pavadīja 20 minūtes un 42 sekundes, gūstot deviņus punktus. Latvietis realizēja trīs no pieciem tālmetieniem, četras reizes rezultatīvi piespēlēja, izcīnīja trīs bumbas zem groziem, cīņu noslēdzot ar astoņiem efektivitātes koeficienta punktiem, kas bija labākais komandā.

Zīmīgi, ka noslēdzošās ceturtdaļas ceturtajā minūtē mājinieku pārsvars bija vien trīs punkti (81:78), taču atlikušajā laikā «Krasnij oktjabr» guva 22 punktus, kamēr «Astana» vien desmit.

B apakšgrupas kopvērtējumā «Astana» ar divām uzvarām piecos mačos ieņem pikto vietu. Kā zināms, vienā grupā ar Kazahstānas čempioniem ir arī Latvijas čempionvienība «VEF Rīga», kas piecās cīņās pratusi tikt tikai pie viena panākuma.

Savukārt sestdien ar zaudējumu nācās samierināties arī Gundara Vētras trenētajam Krievijas klubam Sanktpēterburgas «Spartak», kas A apakšgrupas cīņā ar 67:73 (18:27, 18:13, 10:17, 21:16) izbraukumā piekāpās «Ņižņij Novgorod» basketbolistiem.

«Spartak» ar vienu panākumu četros mačos A grupas kopvērtējumā ieņem pēdējo, desmito vietu.

VTB Vienotās līgas regulārajā čempionātā katra komanda savā grupā aizvadīs pa 18 spēlēm. Pēc apakšgrupu sacensībām pa sešām labākajām komandām no katras grupas kvalificēsies izslēgšanas cīņām. Pirmo divu vietu ieguvēji automātiski iekļūs ceturtdaļfinālā, bet 3.-6.vietu ieņēmušās komandas aizvadīs astotdaļfinālu.