Blūmam pieci punkti un zaudējums VTB līgas spēlē Minskā

VTB Vienotās basketbola līgas (VBL) regulārā čempionāta spēlē šodien zaudējumu piedzīvoja latviešu saspēles vadītāja Jāņa Blūma pārstāvētā Kazahstānas čempionvienība BK «Astana», kas ar 68:82 (19:25, 15:9, 18:28, 16:20) viesos zaudēja Baltkrievijas spēcīgākajam klubam Minskas «Cmoki».

Jānis Blūms

Blūms laukumā pavadīja 23 minūtes un 39 sekundes, kuru laikā guva piecus punktus, raidot grozā vienīgo divpunktu metienu un tikai vienu no deviņiem tālmetieniem. Latvietis iekrāja divas rezultatīvas piespēles, vienu atlēkušo bumbu, kā arī neitrālu efektivitātes koeficienta rādītāju.

Ar divām uzvarām sešās spēlēs «Astana» komanda ieņem septīto vietu B apakšgrupas kopvērtējumā. Ar tādu pašu uzvaru un zaudējumu attiecību astotajā pozīcijā seko Latvijas čempioni «VEF Rīga».

Kārtējo zaudējumu svētdien piedzīvoja Gundara Vētras trenētais Krievijas klubs Sanktpēterburgas «Spartak», kas ar 54:64 (8:19, 9:15, 24:14, 13:16) savā laukumā zaudēja citai Krievijas komandai Krasnodaras «Lokomotiv-Kubaņ». Sanktpēterburgas komanda ar vienu uzvaru sešās spēlēs A apakšgrupā ieņem pēdējo, desmito vietu.

VTB Vienotās līgas regulārajā čempionātā katra komanda savā grupā aizvadīs pa 18 spēlēm. Pēc apakšgrupu sacensībām pa sešām labākajām komandām no katras apakšgrupas kvalificēsies izslēgšanas cīņām. Pirmo divu vietu ieguvēji automātiski iekļūs ceturtdaļfinālā, bet 3. līdz 6. vietu ieņēmušās komandas aizvadīs astotdaļfinālu.