Blūmam un Valteram kārtējās uzvaras Eiropas kausā

Kārtējās uzvaras Eiropas kausa izcīņas pamatturnīra otrā etapa jeb «Top 16» turnīra spēlēs otrdien izcīnīja Jāņa Blūma pārstāvētais Bilbao «Bizkaia Basket» un Kristapa Valtera Badalonas «DKV Joventut».

Jānis Blūms

Bilbao komanda K apakšgrupas spēlē ar 76:66 (21:18, 17:17, 14:13, 24:18) savā laukumā pārspēja Vācijas komandu Bambergas «Brose Baskets». Šajā mačā Blūms laukumā pavadīja 14 minūtes un 46 sekundes, kuru laikā guva trīs punktus, realizējot vienu no trijiem tālmetieniem.

«Bizkaia Basket», kas ar simtprocentīgu bilanci noslēdza sacensību pirmo etapu, joprojām ir vienīgais klubs, kas vēl ne reizi nav zaudējis Eiropas kausa izcīņas turnīra ietvaros. Jāpiebilst, ka vietējā čempionātā «Bizkaia Basket», kas pirms sezonas tika uzskatīta par vienu no favorītēm, spēlē ļoti neveiksmīgi un pašlaik ieņem tikai 16. vietu 18 komandu konkurencē.

Citā turnīra mačā I apakšgrupā «DKV Joventut» savā laukumā ar 80:73 (21:23, 27:23, 8:7, 24:20) pārspēja Francijas komandu «Le Mans Sarthe Basket».

Valters spēlēja sešas minūtes un 29 sekundes, gūstot piecus punktus. Viņš realizēja vienīgo izmesto tālmetienu un abus soda metienus, kā arī izprovocēja trīs pārkāpumus un nopelnīja divas personiskās piezīmes.

Turnīra kopvērtējumā «Bizkaia Basket» ar četrām uzvarām četrās spēlēs ieņem pirmo vietu K apakšgrupā, bet «DKV Joventut» ar trim panākumiem četros mačos ir pirmajā vietā I apakšgrupā.