Bolīvija noraida ASV lūgumu izdot Snoudenu

Apollo
33 komentāri

Bolīvija noraidījusi ASV lūgumu izdot bijušo ASV izlūkdienestu darbinieku Edvardu Snoudenu, norādot, ka šim lūgumam nav juridiska pamata, jo Snoudens neatrodas Bolīvijas teritorijā.

Bolīvija noraida ASV lūgumu izdot Snoudenu

Foto: Reuters/Scanpix

Ārlietu ministrija norādījusi, ka ASV lūgums izdot personu, kas neatrodas minētās valsts teritorijā, ir «savāds, juridiski nepamatots un neparasts» un tiks nekavējoties noraidīts.

Bolīvija «vēlas paziņot un uzsvērt, ka Snoudena kungs Krievijā nav ticies ar prezidentu [Evo] Moralesu, nedz arī iekāpis [prezidenta] lidmašīnā» un pašreiz neatrodas Bolīvijas teritorijā, teikts ministrijas paziņojumā.

Bolīvija arī nosodījusi faktu, ka šāds lūgums izteikts dienā, kad Bolīvijas prezidents «nelegāli aizturēts (..), balstoties uz nepamatotām aizdomām».

Jau ziņots, ka Bolīvijas prezidenta lidmašīna otrdien bija spiesta veikt piespiedu nosēšanos Vīnē, jo, pastāvot aizdomām, ka lidaparātā varētu atrasties Snoudens, Francija, Itālija un Portugāle neļāva no Maskavas lidojošajai prezidenta lidmašīnai izmantot savu gaisa telpu, liekot mainīt lidaparāta maršrutu.

Francija jau atvainojusies Bolīvijai par šo incidentu, kas saniknojis daudzus Latīņamerikas līderus, kuri norādījuši, ka šādi pazemota ne tikai Bolīvija, bet viss Dienvidamerikas kontinents.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

19.11.2017
Ienākt apollo.lv